TOPlist

První informace o nových PPC ze série Gigabyte g-Smart

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Nové g-SmartySpolečnost Gigabyte není ve světe kapesních počítačů příliš známa, přesto už má na svém kontě například velmi dobře vybaveného g-Smarta (Enstein), a včera světu poodhalila další dva nové modely. Ty nesou označení g-Smart i120 a g-Smart i300.

Model i120 běží na operačním systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, je to tribandové PPC (GSM 900/1800/1900Mhz) a samozřejmě zde najdeme i podporu pro GPRS. EDGE mi u tohoto modelu chybí, což je škoda. Naštěstí se s okolím můžete spojit přes Bluetooth 1.2, IrDA a především pak Wi-Fi standardu 802.11g. V posledních několika dnech jsem psal o několika nových PPC, bohužel ani jedno nenabízelo VGA displej a ani nové g-Smarty nikterak nevybočují z této zaběhnuté dráhy Sealed.

U i120 tedy nalezneme dotykový QVGA displej (240x320px), který je alespoň schopný zobrazit 262k barev. S pamětí na tom není vůbec špatně, RAMka má klasickou velikost 64MB, ovšem ROMka pěkných 256MB. Fotografie je možné pořizovat integrovanou 2.1Mpx kamerkou. Velkým lákadlem může být u tohoto modelu integrovaný TV a rádio tuner nebo klasická číslicová klávesnice, se kterou jsme se setkali například u PocketPC OKWAP K868, že bychom tu měli nový trend ? Ale proč ne, pro někoho může být hardwarová numerická klávesnice u PPC vítaným řešením.

g-Smart i120
g-Smart i120

 

Druhým představeným je PocketPC g-Smart i300, který svým vzhledem rozhodně více připomíná klasické PocketPC než i120, který díky HW klávesnici vypadá jako smartphone. I model i300 běží na Windows Mobile 5.0 Phone edition, jedná se také o tribandové GSM/GPRS zařízení, které je dále vybaveno Wi-Fi 802.11g, Bluetooth ve verzi 2.0 a především pak integrovaným GPS tunerem s kvalitním čipem SiRFstar III.

I300 má také jen QVGA dotykový displej, opět se schopností zobrazit 262 tisíc barev a s úhlopříčkou 2.4″. Slot je pro paměťové karty typu MiniSD. Nechybí zde ani 2Mpx kamerka a rádio tuner.

g-Smart i300
g-Smart i300

Zdroj: PPCthoughts, PhoneDaily

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku