První beta Androidu 12L pro „skládačky“ je venku. Na těchto telefonech můžete testovat

Samsung Galaxy Z Fold 3 bez vodoznaku 6

Google na konci října

Android 12L: přizpůsobeno pro velké displeje

Android 12L přináší sadu funkcí, díky kterým dokáže lépe využít výhody větších displejů. Google upravil rozhraní u vybraných položek (například notifikačního centra, multitaskingu nebo domovské obrazovky), stejně tak pro velké displeje přizpůsobil některé systémové aplikace, které se umějí „roztáhnout“ na větší plochu a zobrazit více informací.

První betaverze Androidu 12L je také záležitostí pro vývojáře. Ti totiž dostávají novou sadu nástrojů (API level 32) s několika vychytávkami pro velké displeje, které pomohou s přizpůsobením aplikací pro různě velké obrazovky, například s možností dvousloupcového zobrazení.

image1

Jak testovat?

Android 12L lze oficiálně testovat na tabletu Lenovo Tab P12 Pro, na zařízeních Google Pixel a také v emulátoru. Veškeré informace a link ke stažení oficiálního image systému naleznete na tomto odkazu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku