Domů » Bleskovky » První ARMový MacBook klepe na dveře. Jeho příchod naznačil sám Tim Cook

První ARMový MacBook klepe na dveře. Jeho příchod naznačil sám Tim Cook

Apple má za sebou již dvě podzimní tiskové konference, přesto na nich ještě zdaleka nevystřílel všechny náboje. Je prakticky jisté, že v příštím měsíci se dočkáme ještě třetí tiskovky, která přinese několik zajímavých zařízení, z nichž patrně největší „peckou“ bude nový MacBook poháněný vlastním ARMovým čipsetem Apple Silicon.

apple silicon

Apple ještě letos nevyložil všechny karty

O tom, že Apple ještě do konce letošního roku představí další produkty, hovořil přímo ředitel společnosti Tim Cook v hovoru s investory v rámci oznámení finančních výsledků. Pochopitelně jsme se nedozvěděli, o jaké produkty se jedná, nicméně je to vcelku jasné potvrzení toho, že Apple ještě v letošním roce neřekl poslední slovo.

Příchod nového jablečného počítače potichu prozrazuje i nová beta verze magOS Big Sur 11.0.1, která opravuje některé chyby, přidává nové tapety, a hlavně ukazuje soubory balíčků pro tři dosud nepředstavené počítače:

  • MacHardwareTypes-2020f.bundle
  • MacHardwareTypes-2020g.bundle
  • MacHardwareTypes-2020h.bundle

mac

O jaké počítače se jedná, bohužel není možné rozklíčovat, je také možné, že se jedná pouze o více variant jednoho stroje. Očekává se, že jako první se čipu Apple Silicon dočká 12“ MacBook, 13“ MacBook Pro a spekuluje se i o 24“ iMacu.

macbook

V souvislosti s prvními ARMovými počítači také víme, že Apple chystá virtuální meeting s vývojáři, kteří si po jarní vývojářské konferenci WWDC zakoupili modifikované testovací počítače Mac Mini s procesorem Apple Silicon, aby pro tuto vznikající platformu připravili své tituly. Registrace na tuto událost končí již zítra, akce pravděpodobně proběhne v následujících dnech.

Další keynote 17. listopadu?

Poslední letošní tisková konference Apple se podle uznávaných leakerů uskuteční 17. listopadu, pozvánky na akci budou pravděpodobně rozeslány s týdenním předstihem. Kromě nových Maců by Apple mohl představit lokalizační štítky AirTags a pravděpodobně i novou AppleTV. Krátce po tomto datu se také rozeběhne prodej některých říjnových jablečných novinek – iPhonů 12 Pro Max a 12 Mini a reproduktoru HomePod Mini.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).