Domů » Bleskovky » Jako první ARM dostane MacBook. Který model půjde jako první?

Jako první ARM dostane MacBook. Který model půjde jako první?

Apple na vývojářské konferenci WWDC oznámil velkou počítačovou revoluci – ve svých Macích opustí procesory od Intelu a vsadí na vlastní čipy Apple Silicon. Tato změna bude probíhat zhruba dva roky, přičemž první plody tohoto snažení bychom měli sklidit již letos. Obvykle přesný informátor Ming-Chi Kuo nyní odhalil, který z jablečných počítačů se vlastních čipů dočká jako první.

Poprvé s ARMem už na konci letošního roku

Prvním ARMovým Macem se má stát 13,3“ MacBook Pro, který prý vstoupí do masové produkce v posledním kvartále letošního roku. Na pulty obchodů by se měl tento počítač dostat buď letos, nebo na začátku příštího roku.

NepřehlédněteApple přechází na ARM. Vybrali jsme 5 faktů, které byste měli vědět

Druhým ARMovým Macem by měl být MacBook Air, který se začne vyrábět jen o něco málo později, do prodeje by měl jít začátkem příštího roku. Ming-Chi Kuo tvrdí, že chystaný MacBook Air by mohl díky vlastnímu procesoru lákat na nižší cenu, což by mohlo nalákat od jablečného počítačového světa nové uživatele; v příštím roce gigant z Cupertina očekává odbyt mezi 18 a 20 miliony kusů.

macbook

Později v příštím roce bychom se měli dočkat nových MacBooků Pro s úhlopříčkami displejů 14,1 a 16“. Tyto počítače mají dostat nejen vlastní procesory, ale i zbrusu nový design. Výroba těchto počítačů má být zahájena v druhém nebo třetím kvartále příštího roku. V době představení těchto MacBooků by měla být významně omezena produkce současných modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments