Průkopnické BMW i3 po devíti letech končí, v létě továrnu opustí poslední kus

BMWi3cover

Ano, je to tak. První BMW s modelovým označením začínajícím písmenem „i“ bude po devíti letech končit. Za tu dobu se jej vyrobilo více než 250 000 kusů a z hlediska vývoje elektromobility se určitě jedná o zásadní a průkopnický vůz. Jeho výroba bude ukončena ještě letos v létě.

Design BMW i3 je opravdu specifický. Ale BMW ledvinky nechybí.
BMW i3

BMW i3 (recenze) jsme mohli poprvé vidět v roce 2011 spolu s jeho sportovním bráškou BMW i8. Oba vozy měly hodně originální design, a ačkoliv dnes už jsou elektromobily na každém kroku, tehdy to byla spíše hudba budoucnosti.BMW iX FlowNepřehlédněte

Neskutečná podívaná: elektrické BMW iX dokáže měnit barvu

První „íčka“ od BMW přišla s futuristickým vzhledem, který vypadá novátorsky i nyní, protože za oněch deset let nepřišla ani u ostatních značek žádná zásadní designová revoluce. V rámci kontextu je nutno zmínit, že model i3 přišel ještě rok před počátkem výroby Tesly Model S.

Taktéž BMW i8 před lety okouzlilo futuristickým designem

Model i3 kupodivu nebude mít přímého nástupce, ale bude nahrazen modelem iX1, což je v podstatě elektrická varianta populárního crossoveru BMW X1. Představitelé BMW věří, že fanoušky modelu i3 budou schopni uspokojit právě novými elektromobily v podobě BMW iX1 nebo Mini Electric. Ke konci roku bude mít BMW na trhu šest modelů elektromobilů. Toto číslo se ale s příštím rokem zvýší dokonce na 13.Nepřehlédněte

Test BMW i8 Roadster: ozvěny budoucnosti

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku