Sledujte nás na YouTube

Proměňte Galaxy S4 na mikroskop za pár dolarů

Chytré telefony se staly skvělou obchodní příležitostí, pro firmy zabyvající se výrobou příslušenství. Stačí pár minut brouzdat po internetových stránkách a hned pochopíte o čem je řeč. Současná nabídka obsahuje nepřeberné množství krytů, pouzder a dalšího sortimentu, ve kterém je často velice těžké se zorientovat. Pryč jsou též doby, kdy nejširší výběr měli uživatelé jablečných telefonů a tabletů. Výrobci si začali uvědomovat stále vzrůstající popularitu jihokorejského Samsungu a z jejich výrobních linek proto do obchodů zamířilo velice netradiční příslušenství včetně jednoho, které během pár okamžiků dokáže model Galaxy S4 proměnit v jednoduchý mikroskop.

   

Celý koncept se skládá z plastového krytu disponujícího závitem v oblasti výřezu pro fotoaparát. Ten slouží pro fixaci samotné optiky, jejíž součástí je modul s trojicí LED diod pro lepší nasvětlení zkoumaného objektu. Zmíněný mikroskop umožní šedesátinásobné zvětšení, což jistě není nijak ohromující hodnota, nicméně pro pobavení skupiny přátel naprosto dostačující. V balení kromě krytu a mikroskopu samotného naleznete i koženkový pytlík, který slouží jako ochrana optiky při přenášení. Celý kit lze pořídit na stránkách Amazonu za necelých 17 USD (zhruba 320 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. zdenál (neregistrovaný)

    Jo, anebo z eBay za 130,- i s poštou ;) [odkaz] Jinak paráda, ocenil bych i pravidelnou rubriku s podobnýma “hovadinama” :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *