Domů » Bleskovky » Prisma se dočká velké aktualizace: Proměna fotografií bude fungovat offline

Prisma se dočká velké aktualizace: Proměna fotografií bude fungovat offline

Pokud vás fenomén Prisma minul, tak vězte, že se jedná o aplikaci, která přemění vaše fotografie, aby vypadaly tak, jako by je právě namaloval světoznámý malíř. Na rozdíl od klasických „mrvítek“ á la Instagram, používá Prisma neuronových sítí, které provádějí kompletní transformaci snímku. Ta zatím probíhá na vzdálených serverech, tudíž je k používání aplikace nutné připojení k internetu, po blížící se aktualizaci to však bude nutné jen částečně.

prisma-app-ios

Vývojáři aplikace totiž dokázali implementovat některé výpočetní algoritmy přímo do aplikace, takže transformace fotografií bude probíhat offline. V první vlně bude offline režim podporován na 16 stylech, postupem času budou přidány další. Díky těmto změnám dojde k menšímu vytížení serverů, což vývojáři využijí k očekávané nové funkci – transformaci videí. Aktualizace nejprve dorazí na iOS, později na Android.

Prisma Photo Editor
Prisma Photo Editor
‎Prisma Photo Editor
‎Prisma Photo Editor

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. jmenopriezvisko

    Až bude mít offline filtry bude to super, a ty „neuronové sítě“ to je stejná past na blbečky ja „phase detection“ u Samsungu… pojmenovat něco aby to znělo vědecky a inovátorsky. Vskutečnosti je to normální filtr jako Instagram jen s trochu pokročilejšími efekty.

  2. xox (neregistrovaný)

    A nezvetsi se tak tim ta aplikace? :D ne ze by mi to vadilo mam interni pamet 64gb :D

  3. tomas (neregistrovaný)

    Nejaký odkaz na wm10? Aby to zas nevyzeralo že na win to neni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).