Projekt Ara nabírá reálnější podobu: Funkční prototyp zařízení v prosinci

Projekt Ara, telefon, který si každý sestaví přesně tak, jak bude vyhovovat jeho konkrétním potřebám, dostává reálnější obrysy. Myšlenka modulárního telefonu se objevila už před delší dobou a ještě nějakou chvilku potrvá, než se reálný přístroj dostane k zákazníkům, ale na serveru Phoneblogs se objevují další detaily.

Bylo například oznámeno, že funkčního prototypu se dočkáme už na letošní prosincové vývojářské konferenci. Zahájení prodeje se potom očekává na začátku roku 2015. Zdá se tedy, že projekt Ara už začíná pomalu nabírat reálnějšího obrazu. U této stavebnice telefonu si budete vybírat z různých modulů; výrobci budou mít možnost připravit několik druhů displejů, kamer, procesorů a třeba i pamětí.

  

Celá stavebnice bude pracovat na upravené verzi Androidu L, který bude u většiny modulů, vyjma displeje a samozřejmě čipové sady, podporovat funkci Hot Swap. Tyto části tedy budete moci měnit přímo za běhu. Jednotlivé prvky půjde nakupovat ve specializovaném e-shopu a nebudou dostupné přímo na Google Play.

Ivan Stloukal

2 komentáře

  1. ano (neregistrovaný)

    Phone blocks a Ara sú dve iné veci, Ara je od motoroly.

  2. Jiří Mrázek (neregistrovaný)

    Ze stránek Phoneblocks:

    “Announce partnership with Motorola. Their ATAP team released Project Ara.”

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *