Domů » Bleskovky » 13,8″ modulární Project Ara tablet v benchmarku: V hlavní roli Snapdragon 810

13,8″ modulární Project Ara tablet v benchmarku: V hlavní roli Snapdragon 810

O Projectu Ara se v poslední době téměř nemluví, nadále však platí, že první použitelné kusy modulárního smartphonu vyvíjeného pod taktovkou Googlu by se měly objevit ještě v letošním roce. Hlavní myšlenkou projektu je možnost vyměnit takřka jakýkoliv díl zařízení podobně snadně, jako dnes měníme například paměťové karty. Díky tomu tak nebudeme muset kupovat nové přístroje, nýbrž budeme pouze upgradovat ty stávající.

Google potvrzuje: Modulární smartphone Project Ara se objeví až v roce 2016

Prostřednictvím benchmarku GFXBench se nyní odhalil dosud neznámý tablet Project Ara s Full HD obrazovkou o úhlopříčce plných 13,8 palců. Ten dále obsahuje procesor Qualcomm Snapdragon 810 doplněný o 3GB operační paměť a běží na Androidu 6.0 Marshmallow. Bohužel, mimo tabulku specifikací z výše zmíněného benchmarku nejsou k dispozici žádné další informace a tak nedokážeme odhadnout, jestli se tato záležitost dočká realizace.

araDostupné specifikace z benchmarku GFXBench

V květnu pořádá Google každoroční vývojářskou konferenci Google I/O a právě zde by na Project Ara měla přijít po delší době řeč. Zde bychom se tak měli dozvědět i to, nakolik je tento obří tablet reálným produktem a nakolik pouze testovacím pokusem.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments