Domů » Bleskovky » Prohlédněte si vydařený fanouškovský koncept Instagramu v „Material designu“

Prohlédněte si vydařený fanouškovský koncept Instagramu v „Material designu“

Spolu s Androidem L byl odhalen také nový designový jazyk Googlu nazvaný „Material Design“, jež vsází na jednoduché kombinace barev a strohé, avšak elegantní a přehledné prostředí. Mimo systém samotný projdou změnami také systémové aplikace a Google bude podporovat vývojáře v tom, aby své programy novému stylu taktéž přizpůsobili.

Designér Emanuel Pacamalan nyní znatelně usnadnil práci týmu stojícímu za Instagramem, jelikož představil koncept, jak by populární aplikace měla v „Material Designu“ vypadat a nutno dodat, že se jedná o vskutku povedenou záležitost. Prostředí je čisté a jednoduché, přitom ale díky spoustě animací a drobným designovým prvkům působí živě a elegantně. Ostatně, posuďte sami podle minutového videa, které vám koncept ukáže v celé své kráse.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

13 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Vypadá to skvěle, stejně jako celý Material design. Škoda, že se redesignu Instagramu určitě nedočkáme (a takhle podařenýho), zvlášt po odkoupení Facebookem.

 2. Karel (neregistrovaný)

  A pak že grafika WP je blbá, teď jí kopírují všichni. Schválně, jak asi bude vypadat iOS 10?:D a iOvce zas budou křičet legendární! přehledné! jednoduché! prostě Apple!

  • Karle, jaký máš mobilní telefon? Že je to Windows Phone?

  • meterial design nebo iOS flat design ti přijde stejnej jako WP?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Jak moc musí člověk být zaslepený, aby v Material designu viděl kopii WP designu?

  • To je úplně normální věc. Být uživatelem nějakého systému, třeba právě například WP, být s ním spokojený, „odvařený“ a kdoví co ještě, ale vědět a mít na paměti, že se mu absolutně nedaří oproti konkurenci, ba naopak klesá, tak pak stačí stejný odstín nebo nádech čtverečku a je tam jasná inspirace tzv. nadčasového designu nebo jak to ti bretvové nazývají :-)

  • Než přišel MS s plochým Metrem, všichni si libovali v zaoblinkách, imitacích, reliéfech, vrstvách, stínech, odlescích a podobných kýčovinách. Jenže dnes je u nedovyvinutých cool nadávat na Microsoft, takže si tuto „inspiraci“ nikdo z nich nepřipustí.

   Já mám BlackBerry, které v současné době také pomalu na flat přechází. A jsem velmi rád, že díky MS je tento kýč-style, který tu Apple a Google mnoho let tlačili, konečně pryč :-)

  • Nebýt WP a W8, tak do dneška žádný iOS 7 ani Android Materiál Design neexistují. Jestli se tomu dá říkat inspirace nebo jinak je jedno.

   Nejvíc top „nevidí“ ti trumpetové, kteří tady 3 roky mluví o čtverečkosystému.

   Vtip je v tom, že placka není všechno a Android tu propracovanost zatím nemá.

  • kopia WP to nie je,ale silna inspiracia u WP ano. WP doniesol FLAT DESIGN medzi smartphones v dobe,ked android aj ios onanovali nad x-vrstvovymi ikonkami a UI s odleskami,tienami,transparentnostou a inymi nezmyslami…. a pozri,ako sa ubera android,a z casti aj ios…ano,smerom k flat designu a zjednodusovaniu.

 3. sdf (neregistrovaný)

  nechapu, proc tak blbe pojmenovali ten vzhled, kdyz Material design se hodi spis k tomu originalnimu vzhledu instagramu a ten novy vzhled by mel byt nonMaterial design

  • Vojta (neregistrovaný)

   Material design vypadá ploše, ale vyjadřuje využívání osy Z a prvků chovajících se jako organický materiály. Papír, inkoust apod. Prvky jsou na sobě podle určitý hierarchie položený a spolu s dynamickými stíny to má navozovat dojem hmatatelnosti, materializace. (Bych řekl :D )

  • Vojta (neregistrovaný)

   Takhle [odkaz]

  • sdf (neregistrovaný)

   Me se ten nazev hodi spis na puvodni, kde se snazi imitovat kuzi, sklo proste ruzne materialy

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).