Domů » Bleskovky » Prohlédněte si, jak by mohl vypadat iPhone SE s výřezem v displeji

Prohlédněte si, jak by mohl vypadat iPhone SE s výřezem v displeji

Původní iPhone SE byl mezi uživateli nadprůměrně oblíbený: kombinace kompaktního těla a v té době aktuálního procesoru byla pro mnoho lidí to pravé. Jeho nástupce v podobě iPhonu SE 2020 (který vychází z iPhonu 8) rovněž sklidil veskrze pozitivní reakce, což jistě podpoří Apple ve snaze udržet tuto řadu při životě dalším nástupcem.

iPhone SE 2023 concept
Koncept iPhone SE 3

Toho podle spekulací Apple chystá na rok 2023, přičemž jeho design by se měl proměnit. Apple Lab sesbíral dostupné spekulace a na jejich základě vytvořil koncept nového iPhonu SE – podoba s aktuálním iPhonem 12 se rozhodně nezapře, ať už jde o zahnuté a ploché hrany či modul fotoaparátu na zadní straně ukrývající pouze jeden fotoaparát.

iPhone SE 2023 concept 1
Koncept iPhone SE 3

Na přední straně chybí typický výřez, který Apple dle spekulací plánuje v příštích generacích výrazně zmenšit. Apple Lab se nicméně odvázal a výřez nahradil „průstřelem“. To nahrává vynechání technologie Face ID ve prospěch Touch ID, které by mohlo být umístěno v zamykacím tlačítku, podobně jako to Apple předvedl v iPadu Air 2020. Renderům pochopitelně nechybí ani tenké rámečky kolem displeje či rovnou několik barevných provedení.

iPhone SE 2023 concept
Koncept iPhone SE 3

Ačkoli vypadají rendery velmi dobře, je vcelku nepravděpodobné, že by Apple k tomuto či podobnému designu sáhl. O kompaktní iPhony není zájem, což si Apple ověřil na aktuálním iPhonu mini. Apple Lab navíc jde proti filosofii SE, jak ji Apple nastavil – modely s tímto označením přinášejí starý ověřený design s aktuálním hardwarem uvnitř. Je tedy pravděpodobnější, že příští iPhone SE bude vypadat spíše jako iPhone 11, jen s aktuálním procesorem a vylepšeným fotoaparátem.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Ježišmarjá, tohle zbastlim za 20 minut takovejhle „koncept“ :D Tohle ani rendery nejsou.

  2. A rámy to má, že sovětská televize měla menší. Hnus

  3. Apple urcite prijde s necim lepsim.

  4. Tohle je blbost. I podle nich s tím přijde „až“ za dva roky. Když pominu, že tak dlouho předem vůbec nikdo nemůže tušit, jak bude telefon vypadat tak nesmím zapomenout na fakt, že samotná technika se rychle vyvíjí takže tenhle koncept za dva roky vůbec nemusí dávat smysl. A to jak po stránce ergonomie, estetiky tak i požadavků trhu. To je asi taková blbost jak „předpovídat“ módní trendy na 10 let dopředu.

    Ale chápu, článek napsán a zveřejněn takže reklama už hezky sype. Je zajímavý, že tyhle koncepty na dekádu dopředu nevydáváte i u Samsungu nebo Xiaomi (i přesto, že určitě existují)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).