Domů » Bleskovky » Prohlédněte si futuristický interiér modulu, kterým bude Virgin Galactic vozit turisty do vesmíru

Prohlédněte si futuristický interiér modulu, kterým bude Virgin Galactic vozit turisty do vesmíru

Vesmírný turismus je snem člověka od nepaměti, teprve v posledních letech však začal nabírat reálnou podobu. K nabídce stavu beztíže komerčním zákazníkům směřuje Elon Musk a firma SpaceX, Jeff Bezos a firma Blue Origin, ale i Richard Branson s firmou Virgin Galactic. Právě poslední jmenovaná společnost aktuálně představila svůj „turistický“ modul nazvaný VSS Unity.

virgin galactic
Ilustrační obrázek

Vzhledem k ceně, která bude pro zájemce činit statisíce dolarů, byl největší důraz kladen na zážitek cestujících. Modul má tedy 17 oken, která by měla zajistit maximální možný výhled jak na modrou planetu, tak do okolního vesmíru. Prostor v lodi bude pro 6 pasažérů a dva členy posádky, přičemž každý z nich bude sedět u okýnka, za utracené miliony se tedy nebudete muset hádat, kdo uvidí ven lépe.

Virgin Galactic VSS Unity cabin interior

Sedadla jsou vyrobena z kombinace hliníku a karbonu, přičemž budou maximálně uzpůsobena jednotlivým cestujícím pro co největší komfort. Tvůrci mysleli i na detaily, v hlavové opěrce je například otvor pro případný culík. Sedadla se také budou aktivně natáčet v průběhu letu, aby poskytly co největší pohodlí a snížily přetížení, kterým budou cestující vystaveni.

Přečtěte si takéBalónem do vesmíru. Ambiciózní projekt slibuje cenově dostupnější vesmírnou turistiku

Pětibodové pásy by pak měly zajistit bezpečí v průběhu celé cesty. Praktickou vychytávkou jsou madla, která jsou zakomponována například do sedaček. Další jsou pak rozmístěna v celé kabině, aby turisté mohli pozorovat okolí dle libosti a ve stavu beztíže „neodplouvali“ tam, kam nechtějí.

virgin galactic 2
SpaceShipTwo, která vynese zájemce do vesmíru

Aby se cestovatelé namísto prožitku nesoustředili na zachycování fotek pro sociální sítě, budou celý modul zabírat kamery, které budou zároveň natáčet cestující. Prvních několik snímků by zájemci měli obdržet ihned po přistání. Prožitek by mělo umocnit také ambientní osvětlení, které se bude měnit v závislosti na fázi letu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. Tak do tohohle bych nevlezl, hlavně když jsem viděl jaká byla příčina pádu při jednom z testů……

      • Pilot odemkl tzv. Praporovani dřív než měl a to vedlo k nehodě celého letounu.

        Praporovani je způsob jakým se prenastavi křídla během letu. Když se to provede nesprávně brzy nebo pozdě dojde ke katastrofě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).