Prodeje nových Pixelů trhají rekordy. Google jich prodal nejvíce v historii

Google Pixel 6 recenze

Společnost Alphabet, pod kterou spadá gigant Google, na začátku tohoto týdne zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál loňského roku. Opět se jedná o velmi působivá čísla, firma v uplynulém čtvrtletí utržila přes 75 miliard dolarů, což je oproti stejnému období o rok dříve třetinový nárůst.

Nejprodávanější Pixely všech dob

Největším tahounem Alphabetu se pochopitelně stalo vyhledávání a příjmy z reklamy, z tohoto odvětví společnost vygenerovala tržby ve výši 43 miliard dolarů, z reklam na YouTube to bylo dalších 8,6 miliardy. O 22 procent vzrostla i kategorie ostatní příjmy, do které Alphabet řadí (mimo jiné) veškerý vlastní hardware včetně smartphonů Pixel.

Právě jejich prodeje si ředitel Alphabetu Sundar Pichai velmi pochvaloval, podle jeho slov Pixel 6 a 6 Pro stanovily kvartální rekord firmy v prodeji smartphonů, a to navzdory problémům v dodavatelském řetězci. Pichai bohužel neuvedl, zda se jedná o rekord z hlediska příjmů nebo prodaných kusů, víme však, že nové Pixely zaujaly jak americké operátory, tak i koncové zákazníky.Google Pixel 6 recenze 1Nepřehlédněte

Recenze Google Pixel 6: návrat mezi elitu

Nás může mrzet pouze fakt, že smartphony Google Pixel se na našem trhu oficiálně neprodávají, a i jejich globální dostupnost je velice omezená. Což je škoda, neboť se jedná o skutečně dobře navržené telefony, jejichž dosah by mohl být mnohem větší.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku