Domů » Články » Proč dát přednost bezdrátové nabíječce

Proč dát přednost bezdrátové nabíječce

Telefonů podporujících funkci bezdrátového nabíjení přibývá a bezdrátové nabíječky se stávají oblíbenou alternativou k těm klasickým. Jsou funkční, díky absenci kabelu přenosné a položené na nočním stolku navíc vypadají skvěle. Díky své stoupající oblibě nabízí tyto nabíječky několik alternativ a výrobci se předhánějí v množství modelů. Kterou nabíječku si ale vybrat, aby to byla ta pravá?

Jak to funguje?

Bezdrátové nabíjení využívá dvě metody, indukční a rezonanční. Indukční nabíjení funguje na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami. Jedna cívka je v nabíječce, druhá ve vašem telefonu. Telefon přitom musí podporovat tzv. Qi standard. Při připojení ke zdroji vytváří cívka v nabíječce magnetické pole a druhá v telefonu indukuje střídavý proud, který přivádí do baterie.

Nevýhodou indukčního nabíjení je, že se telefon musí nabíječky přímo dotýkat, ačkoli někteří výrobci uvádí, že se lze vzdálit od povrchu až do 3 centimetrů. Pokud však váš telefon neumí levitovat nad povrchem nabíječky, musíte jej na ni zkrátka položit.

Nutnost položit telefon přímo na nabíječku by měla zmizet při použití elektromagnetické rezonance. Princip je podobný, v telefonu a nabíječce se nachází cívky, které jsou naladěny na stejnou rezonanční hodnotu a energie se přenáší z nabíječky do telefonu podobně, jako se přenáší WiFi signál. Pro nabíjení zařízení by pak stačilo, aby se nacházelo ve stejné místnosti jako nabíječka. Objem přenášené energie by byl navíc větší, nabíjení by tam bylo plnohodnotnější a rychlejší. Tento typ je však prozatím hudbou budoucnosti.

Kterou nabíječku si vybrat?

Indukční metodu využívá například nabíječka Cellularline Wirelesspad. Má pogumovaný povrch, ze kterého vaše zařízení jen tak nesklouzne, a se svou tloušťkou pouhých 6,5 mm patří k nejtenčím na trhu. Disponuje kabelem o délce 160 cm, díky kterému dosáhne i na vyšší stůl. O stavu nabíjení vás informuje LED dioda. Nabíječka je navíc velmi lehká, její přenášení tak nebude žádný problém. Seženete ji za 699 korun.

Pro náročnější uživatele je tu nabíječka Belkin Boost Up v elegantním bílém designu. Je kompatibilní se standardem bezdrátového nabíjení Qi a je ideální pro nabíjení prémiových smartphonů. Velkou výhodou této nabíječky je její citlivost, váš telefon dobije i přes zadní kryt s tloušťkou až 3 mm. Standardem je pogumovaný povrch a LED indikace stavu nabíjení. Nabíjecí podložka Belkin Boost Up má průměr necelých 12 centimetrů, pohodlně se na ni tedy vejdou i dva telefony. Musíte však počítat s tím, že se výstupní výkon nabíječky rozdělí a nabíjení dvou telefonů tak bude trvat déle.

I záložní nabíječka může být bezdrátová. Pokud se nechcete obtěžovat zbytečnými kabely ani na cestách, sáhněte po záložní nabíječce iWant s Qi nabíjením. Powerbanka disponuje kapacitou 10 000 mAh, která vystačí v průměru na tři až čtyři plná nabití ašeho telefonu. Díky vysoké kapacitě baterie, kompaktním rozměrům a neklouzavému povrchu je ideální na cestování. Powerbanka je vybavena i Lightning, MicroUSB a USB vstupy. Mimo to je vybavena i praktickou svítilnou.

Nabíjejte mobil i chytré hodinky

Kromě telefonů se dají bezdrátově nabíjet i chytré hodinky nebo kamery. Nejvíce jej využívají vodotěsné typy. Jejich vodotěsnost je totiž zaručena především tím, že nedisponují žádnými vstupy, tedy ani nabíjecím, kterými by mohla vniknout voda.

Bezdrátově lze nabíjet i telefony, které Qi technologii nemají. U některých modelů lze totiž přikoupit speciální kryt nebo samolepku, díky které ze svého telefonu vytvoříte kompatibilní zařízení.

Velkou výhodou bezdrátových nabíječek je možnost nabíjet více zařízení najednou. Stačí jen pořídit nabíječku s větší plochou, aby se na ni dva přístroje pohodlně vešly.

Bezdrátové nabíjení disponuje všemi vlastnostmi, které jej předurčují k tomu, aby se stalo technologií budoucnosti. Bezdrátové nabíječky jsou lehké, tenké, přenosné a pokud se telefon nachází v dostatečné blízkosti, tak i minimálně ztrátové. Jediné, s čím se budete muset smířit, je nutnost položit zařízení přímo na podložku a delší doba do plného nabití zařízení. I tyto problémy by však s nástupem rezonanční technologie měly postupem času vymizet.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.