Domů » Bleskovky » Pro Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) už je dostupný root

Pro Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) už je dostupný root

Pro pokročilé uživatele a budoucí majitele Samsungu Galaxy S5 máme dobrou zprávu. Vývojář Chainfire právě oznámil, že se mu povedlo rootnout mezinárodní verzi s označením SM-G900F (ta se bude prodávat i v České republice). Root by ale podle jeho slov mohl fungovat i na dalších variantách pro jiné regiony. Zatím to ale nemá otestované, což nás stejně příliš trápit nemusí.

Pro provedení rootu na Galaxy S5 budete potřebovat nejnovější verzi nástroje CF-Auto Root, který do telefonu naflashujete prostřednictvím aplikace ODIN. Následně dojde k dočasnému nahrání alternativní Recovery, instalaci SuperSU aplikace a zpětnému re-flashnutí tovární Recovery zpět.


Chcete si pořídit Galaxy S5? Podívejte se, kde jej koupíte za nejlepší cenu

Další informace o rootu pro Galaxy S5 najdete v tomto vlákně na Xda-developers. Připomínáme, že prodej smartphonu je v České republice a na Slovensku naplánován na 11. dubna, k dispozici bude také celá řada volitelného příslušenství, které jsme vám představili v tomto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

12 komentářů

  1. Největší plus Samsungu je jeho podpora ze strany xda-developers.

    Na tu se žádná značka nechytá a je to největší minus mého LG G2.

  2. Pavel Černý (neregistrovaný)

    mám LG G2, root mi nechybí, jedu na stock FW a spokojenosti je dost.

  3. Ptámse (neregistrovaný)

    A nevrže vám to vaše LG ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).