Domů » Bleskovky » Příští vlajková Xperia zřejmě přijde o sluchátkový jack

Příští vlajková Xperia zřejmě přijde o sluchátkový jack

Společnost Sony už příští měsíc v rámci veletrhu MWC odhalí své nové vlajkové smartphony pro letošní rok. Na rozdíl od nedávno představených modelů Xperia XA2, XA2 Ultra a L2 (více informací) mají připravované vlajkové novinky dostat zcela nový design s menšími rámečky okolo displeje, což si zřejmě vyžádá jednu poměrně velkou oběť.

Ilustrační obrázek

Americká certifikační autorita FCC schválila dosud nepředstavený smartphone od Sony, který by mohl být spekulovaným nástupcem modelu XZ Premium. Půdorysné rozměry telefonu mají být 152,79 × 72,42 mm, bude tedy o nižší a užší než loňský vlajkový model, což by potvrzovalo ztenčení rámečků okolo displeje, který by mohl mít úhlopříčku mezi 5,5 – 5,7″.

Certifikace dále odhaluje podporu všech důležitých bezdrátových sítí, bohužel u drátového spojení chybí jedna stálice – 3,5mm jack na sluchátka. Ten má být nahrazen USB-C konektorem, který je v dokumentech uveden jako kombinovaný port pro dobíjení baterie a pro připojení audio příslušenství. Je tedy možné, že kvůli tenčím rámečkům nebylo možné klasický sluchátkový jack do těla zabudovat. Už i u Sony tak bude zřejmě nutné řešit nepopulární rozhodnutí, zda poslouchat hudbu skrze USB-C sluchátka, bezdrátově nebo přes redukci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments