Domů » Bleskovky » Příští smartphony Samsung by mohly dostat tělo z nového materiálu

Příští smartphony Samsung by mohly dostat tělo z nového materiálu

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) přijal od Samsungu novou přihlášku na ochrannou známku Metal 12. Pod tímto názvem se má ukrývat nová lehká, a přitom velmi odolná slitina hořčíku a hliníku, kterou již korejský gigant využil u poslední generace svého počítače Notebook 9. Ten díky této slitině váží méně než jeden kilogram, přitom disponuje displejem s úhlopříčkou 13,3″.

Předpokládáme, že Samsung tento materiál využije i při návrhu budoucích smartphonů či chytrých hodinek, ostatně v patentové přihlášce je ostatně uvedeno, že se dostane i do dalších zařízení řad Galaxy a Gear. Samsung s hořčíkem experimentuje již delší dobu, údajně existovalo několik prototypů Galaxy S7 vyrobených částečně z hořčíkové slitiny, nakonec však Samsung sáhl po klasickém hliníku. Je nepravděpodobné, že se tento materiál dostane do blížících se smartphonů Galaxy S9 a S9+, příští generace by však mohla rám z této slitiny dostat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).