Domů » Bleskovky » Příští rok mají mít všechny iPhony OLED displeje

Příští rok mají mít všechny iPhony OLED displeje

iPhone X byl prvním smartphonem od Apple, který vsadil na OLED panel, namísto dříve používaných LCD displejů. Letos by tento typ displeje měl dostat nejen jeho nástupce, ale i jeho větší bratříček. LCD zůstane přítomen pouze u spekulovaného levnějšího 6,1″ iPhonu a patrně i u druhé generace iPhonu SE, příští rok se pak máme s LCD displeji u iPhonů rozloučit nadobro.

iPhone X, X Plus a 7 Plus

OLED vládne všem

Podle informací z Jižní Koreje má Apple v plánu nasadit v příštím roce OLED panely do všech svých telefonů. Tento fakt zřejmě přidá vrásky na čele konsorciu Japan Display Inc., které Applu v současnosti dodává LCD panely; akcie JDI po oznámení této zprávy klesly o 10 procent. Firma sice plánuje investici do linky vyrábějící OLED panely, ale její spuštění je plánováno až na začátek příštího roku.

V současnosti Apple odebírá OLED panely od Samsungu, zároveň však investuje nemalé prostředky do konkurenčního LG. Jsme zvědaví, zda se tento přechod nějak projeví na cenách jablečných telefonů, OLED panely jsou totiž obecně dražší než LCD displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nemají :) [odkaz] Už se to vyvrátilo pro info.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).