Příští rok bez Call of Duty. Po dvou dekádách nás čeká roční přestávka

call of duty 4 modern warfare

V roce 2023 nedorazí na trh nový díl Call of Duty. Stane se tak po téměř dvaceti letech nepřetržitého každoročního vydávání. Důvodem mají být neuspokojivé prodejní výsledky loňského dílu s podtitulem Vanguard. Informaci s odvoláním na důvěryhodné zdroje přinesl novinář Jason Schreier ze zpravodajského portálu Bloomberg.

Prodejní propadák

Odklad se týká chystané hry od vývojářského studia Treyarch, která by tak měla dorazit na trh s ročním zpožděním. Na vině má být loňský díl Call of Duty: Vanguard, jemuž se příliš nedařilo ani v recenzích a na poměry série ani v prodejích. Někteří vedoucí pracovníci společnosti Activision-Blizzard tak měli dojít k přesvědčení, že nové díly vycházejí příliš často, a proto se rozhodli pro razantní odklad.

Podle Schreiera rozhodnutí nesouvisí s chystaným prodejem společnosti, za niž Microsoft zaplatí rekordních 69 miliard dolarů.

Call of Duty na věčné časy

Volné místo v kalendáři by však nemělo zůstat prázdné. Letos na podzim vyjde pokračování Modern Warfare, do něhož bude postupně přibývat obsah i v roce 2023. Na příští rok se navíc chystá i nový free-to-play titul, se kterým údajně vypomáhá i zmíněné studio Treyarch.The Last of Us 21Nepřehlédněte

Čekáte na seriál The Last of Us? Tato zpráva vás příliš nepotěší

Ze strany Activisionu se jedná o neobvyklý krok. Nového Call of Duty se totiž hráči příští podzim nedočkají vůbec poprvé od roku 2005. Tradičně jde přitom o jednu z nejsilnějších značek herního průmyslu, která každoročně dominuje žebříčkům prodejnosti. Napříč celou sérií se k dnešnímu dni prodalo více než 400 milionů kopií.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku