Domů » Bleskovky » Příští olympiádu budeme díky Intelu a Microsoftu sledovat ve virtuální realitě

Příští olympiádu budeme díky Intelu a Microsoftu sledovat ve virtuální realitě

Podzimní Creators Update přinese do Windows 10 podporu smíšené reality, pro kterou bude připravena jak spousta náhlavních souprav, tak velké množství obsahu. Ještě před letošními Vánoci bude součástí smíšené reality ve Windows knihovna her SteamVR od Valve, příští zimu si zase ve smíšené realitě užijeme Zimní olympijské hry 2018 konané v Jižní Koreji.

O doručení virtuálního a rozšířeného obsahu se postará společnost Intel, která tento příslib dala na úterní tiskové konferenci Microsoftu. Jakou formu vysílání zvolí, zatím nevíme, počítáme však s možností podívat se na vybrané sporty v 360° pohledu, doufejme, že i v reálném čase. O vysílání ZOH 2018 ve virtuální realitě dříve projevil i zájem domácí Samsung, určitě se tak budeme moci těšit na spoustu zajímavého obsahu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).