Domů » Bleskovky » Příští MacBooky by mohly dostat klávesnici, která odolá drobkům a jiným nečistotám

Příští MacBooky by mohly dostat klávesnici, která odolá drobkům a jiným nečistotám

Mnohé průzkumy v minulosti dokázaly, že nejšpinavějším místem ve většině domácností je klávesnice počítače. Nejen, že si málokdo před jejím používáním umývá ruce, prostor mezi klávesami je často vyplňován prachem, vypadanými vousy/vlasy/chlupy či drobky z jídla konzumovaného nad oblíbeným seriálem.

Bohužel toto nežádoucí obyvatelstvo útrob klávesnice může narušit její dokonalou mechanickou funkčnost, a proto se inženýři Apple zamysleli, jak tento problém vyřešit. Jeden z jejich nápadů se promítl i do patentu, který si gigant z Cupertina přihlásil v září roku 2016. Patent počítá s použitím současných kláves s „motýlkovým“ mechanismem, každá z nich však má být chráněna těsnící membránou zabraňující prostoupení nečistot pod samotná tlačítka.

Špína by se mohla usazovat pouze po jejich stranách, odkud by ji bylo možné snadněji vyprostit. Kromě zabránění mechanického blokování kláves má tento systém ochránit klávesy i od nežádoucí koroze způsobené například přítomností cukru v kapalině, o voděodolnosti ale Apple v patentu přímo nehovoří. Zda bude odolnější klávesnice implementována do příští generace MacBooků, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. V tomto sa mi brutalne lúbi Surface Touch-Cover.
    Škoda že po 2. generací už v tom nepokračovali. Okrem toho ta klavesnica bola tenšia a lahšia ako Type-Cover

    • tym že to mohlo byť od horčice/ sladkej malinovky, hoci čo, dalo sa to umyť vodou a bolo to ako nové.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).