Domů » Bleskovky » Příští iPad Pro má přijít o rámečky kolem displeje a čtečku otisků prstů

Příští iPad Pro má přijít o rámečky kolem displeje a čtečku otisků prstů

Nový iPhone X není jen předzvěstí toho, jak budou vypadat příští generace jablečných telefonů, ale jeho technologické a designové prvky postupně převezmou i tablety iPad.

Podle informací serveru Bloomberg dostane příští iPad Pro „all screen“ displej s tenkými rámečky a TrueDepth kameru s funkcí Face ID; čtečka otisků prstů půjde podobně jako u iPhonu X stranou. Díky přítomnosti TrueDepth kamery lze také očekávat podporu pro zábavnou funkci Animoji, absence domovského tlačítka však bude muset přinutit nové majitele jablečných tabletů naučit se nová gesta pro ovládání systému.

Na rozdíl od výročního iPhonu nemá displej využívat technologie OLED, ale má se jednat o tradiční LCD obrazovku. Připravováno je prý hned několik modelů, jeden z nich má mít úhlopříčku blízkou 10,5 palcům, díky tenčím rámečkům však má mít celý tablet menší půdorysnou stopu než současný 10,5″ iPad Pro.

Vylepšení se má dočkat i Apple Pencil, a to jak po stránce hardwarové, tak softwarové – údajně se dočkáme lepších aplikací pro pořizování poznámek a kreslení. Nový „bezrámečkový“ iPad Pro má údajně dorazit někdy v polovině příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments