TOPlist

Příští generaci Google Glass bude údajně pohánět čip od Intelu

Chytré brýle od Google se aktuálně nachází ve třetí generaci, po poslední červnové obměně hardwaru dostaly do vínku 2 GB RAM a optimalizaci pro delší výdrž baterie. Právě před půlrokem jsme si posteskli, proč Google rovněž nesáhl po výměně zastaralého procesoru, jímž je dvoujádro OMAP 4430 od Texas Instrument. Nyní se však objevují informace, že k obměně výpočetní jednotky by mohlo dojít v příští generaci brýlí. 

  

Podle deníku Wall Street Journal použije Google miniaturní čip Intel Quark, který byl představen letos na veletrhu CES. Ten je součástí mikropočítače Edison o velikosti SD karty, s nímž se počítá především v nositelné elektronice a internetu věcí.

 

Řešení má doplnit čip SoFIA obstarávající komunikaci s mobilní sítí. Intel má údajně v plánu rozšířit Google Glass do sítí nemocnic a výrobních závodů, přičemž se chce podílet na rozmachu této technologie v dalších odvětvích. Kdy bude nová generace Google Glass představena, však prozatím nevíme. 

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku