Domů » Bleskovky » Příští BlackBerry zřejmě dostane bezdrátové nabíjení. Takto má vypadat oficiální nabíječka

Příští BlackBerry zřejmě dostane bezdrátové nabíjení. Takto má vypadat oficiální nabíječka

Telefony BlackBerry se v kontextu ostatních značek neprodávají nijak zázračně, společnost TCL je však s výsledky spokojená a hodlá v jejich produkci pokračovat. Aktuálně připravuje nástupce loňského smartphonu KEYOne, který by kromě vylepšených vnitřností a kosmetických změn v designu mohl dočkat příjemné novinky – bezdrátového nabíjení.

Některé telefony BlackBerry bezdrátové nabíjení podporovaly, např. modely Z30, Classic, Passport či některé verze Priv, poslední telefony z dílny TCL však tuto vymoženost postrádají. @evleaks včera pověsil na Twitter náčrty oficiální bezdrátové nabíječky s logem BlackBerry Protect. Nabíječka se má se síťovou zásuvkou propojovat kabelem s USB-C koncovkou, jejímu pohybu po stole budou bránit tři gumové podložky.

Nabíječku nemá vyrábět TCL, ale společnost Optiemus, která má rovněž k používání kanadské značky licenci. Zda bude mít její nabíječka globální dosah, je zatím nejisté, Optiemus své telefony prodává pouze v Indii, Bangladeši, Nepálu a Srí Lance.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. No konečně, to už by měl být dnes standard.

  2. Uvítal bych spíš řešení na způsob Samsung DeX.

  3. Blackberry Priv malo bezdrôtové nabíjanie(Qi)

  4. Posledni duvod, proc nekoupit Key One padne. Super, cas na obmenu telefonu.

    • Proč? Bezdrátové nabíjení je u telefonu, který i brutální užívání vydrží 2 dny zbytečnost.

    • A proč by byla ? Mě taky telefon vydrží dva dny nadstarního užívání a celkem ta pohodlnost při bezdrétovém nabíjení mě láká.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).