Domů » Bleskovky » Příští aktualizace Galaxy S8 a S8+ zřejmě přinese portrétní mód pro fotoaparát

Příští aktualizace Galaxy S8 a S8+ zřejmě přinese portrétní mód pro fotoaparát

Samsung Galaxy Note8 a mnohé další smartphony disponují duálním fotoaparátem, který umožňuje zachytit scénu dvěma různými ohniskovými vzdálenostmi a softwarově dopočítat obrysy jednotlivých objektů, což lze využít například při focení portrétů s rozmazaným pozadím. Některé telefony toto umí i s klasickým jednočočkovým fotoaparátem (např. nové Pixely), brzy se k nim zřejmě přidá i dvojlístek Samsung Galaxy S8 a S8+.

Alespoň to vyplývá z informací poskytnutých technickou podporou Samsungu, která naznačuje příchod této funkce v příštím updatu. Jaké budou výsledky v porovnání s telefony s duálním fotoaparátem, je však v tuto chvíli těžké odhadovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Technická Podpora Samsungu už Dva!!!Měsíce žvaní vo tom,že pro S8-S8Plus je schválena aktualizace 7.1 a doted Nic,akorát si dělaj z uživatelů Prdel

 2. Marek Studnicka

  Podpora u Samsungu už dva měsíce slibuje aktualizaci pro S8-Plus na verzi ndroid 7.1 a pořád nic-to si zase dělají jen legraci-že?

  • K čemu potřebuješ prosím tak nutně minor update jako je 7.1 ? Jsi nějak aktualně omezen v každodením používání telefonu ?

  • Snáď preskočia 7.1 a rovno uvoľnia update na 8.0.

 3. Marek Studnicka

  Nejsem vůbec omezen,jsem v pohodě,jenom se mi nelíbí řeči o podpoře-pokud žádná nepřichází-Sony se chová jinak-Nekecá-ale koná-tot Vše-Tady byl konkrétně článek o tom,že Update na 7.1 byl dán ke schválení a Konec-Taky si myslím,že toto ůdajné vylepšení foto bude až v Oreu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).