Sledujte nás na YouTube

Prisma dostane velký update, naučí se zpracovávat video

Prisma je fenomén poslední doby. Pokud jste o této aplikaci ještě neslyšeli, tak vězte, že se jedná o šikovný prográmek, který z vašich fotografií udělá obraz, který jako by právě namaloval některý ze světoznámých malířů. Na rozdíl od jiných „mrvítek“ fotografií umí Prisma obrázek analyzovat, rozebrat, a zase složit do vzhledu, který předurčuje zhruba třicítka šablon.

prisma-app-ios

Ty lze aplikovat na libovolné fotografie, v blízké budoucnosti ale má být možné stejným způsobem upravovat i video. Spoluzakladatel projektu Alexei Moiseenkov potvrdil, že technologie na zpracování videa je již hotova, avšak nyní je zapotřebí přizpůsobit a vylepšit infrastrukturu pro náročné výpočetní operace. Zatímco úprava obrázku trvá v řádu vteřinu, převod videa bude patrně mnohonásobně delší a náročnější na zpracování. I tak Moiseenkov tvrdí, že spuštění této funkce by mělo přijít v příštích několika týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Aplikaci Prima jsem zkoušel na Androidu s 8jadrem a 2GB RAM a aplikování filtru na obrázek trvá klidně dvě minuty, žádných pár vteřin.

  2. laco (neregistrovaný)

    App je celkem fajn když vezmu v potaz dnešní dobu, ale problém tu opravdu je s odesíláním obrázku na server, coz s pristupem uzivatelu Androidu zpomlilo vytvoreni filtru na minutove cekani.

    Ps vzdycky jsem mel nexusy + 1x Galaxy S4 tak do mě nešijte, že jsem u Jablek :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *