Domů » Bleskovky » Prisma dostane velký update, naučí se zpracovávat video

Prisma dostane velký update, naučí se zpracovávat video

Prisma je fenomén poslední doby. Pokud jste o této aplikaci ještě neslyšeli, tak vězte, že se jedná o šikovný prográmek, který z vašich fotografií udělá obraz, který jako by právě namaloval některý ze světoznámých malířů. Na rozdíl od jiných „mrvítek“ fotografií umí Prisma obrázek analyzovat, rozebrat, a zase složit do vzhledu, který předurčuje zhruba třicítka šablon.

prisma-app-ios

Ty lze aplikovat na libovolné fotografie, v blízké budoucnosti ale má být možné stejným způsobem upravovat i video. Spoluzakladatel projektu Alexei Moiseenkov potvrdil, že technologie na zpracování videa je již hotova, avšak nyní je zapotřebí přizpůsobit a vylepšit infrastrukturu pro náročné výpočetní operace. Zatímco úprava obrázku trvá v řádu vteřinu, převod videa bude patrně mnohonásobně delší a náročnější na zpracování. I tak Moiseenkov tvrdí, že spuštění této funkce by mělo přijít v příštích několika týdnech.

Prisma Photo Editor
Prisma Photo Editor
‎Prisma Photo Editor
‎Prisma Photo Editor

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments