Domů » Bleskovky » Prisma dostane velký update, naučí se zpracovávat video

Prisma dostane velký update, naučí se zpracovávat video

Prisma je fenomén poslední doby. Pokud jste o této aplikaci ještě neslyšeli, tak vězte, že se jedná o šikovný prográmek, který z vašich fotografií udělá obraz, který jako by právě namaloval některý ze světoznámých malířů. Na rozdíl od jiných „mrvítek“ fotografií umí Prisma obrázek analyzovat, rozebrat, a zase složit do vzhledu, který předurčuje zhruba třicítka šablon.

prisma-app-ios

Ty lze aplikovat na libovolné fotografie, v blízké budoucnosti ale má být možné stejným způsobem upravovat i video. Spoluzakladatel projektu Alexei Moiseenkov potvrdil, že technologie na zpracování videa je již hotova, avšak nyní je zapotřebí přizpůsobit a vylepšit infrastrukturu pro náročné výpočetní operace. Zatímco úprava obrázku trvá v řádu vteřinu, převod videa bude patrně mnohonásobně delší a náročnější na zpracování. I tak Moiseenkov tvrdí, že spuštění této funkce by mělo přijít v příštích několika týdnech.

Prisma Photo Editor
Prisma Photo Editor
‎Prisma Photo Editor
‎Prisma Photo Editor

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Aplikaci Prima jsem zkoušel na Androidu s 8jadrem a 2GB RAM a aplikování filtru na obrázek trvá klidně dvě minuty, žádných pár vteřin.

  • xox (neregistrovaný)

   To nejsi sam kamo :D vsem to trva sto let :D

  • Petr (neregistrovaný)

   Protoze aplikace nic nepocita, pouze posila fotku na server, kde se zpracuje a posle zpatky. Na vykonu telefonu tedy vubec nezalezi. Cas se odviji od zateze serveru.

   • Myslíte že nahrané obrázky na jejich server tam zůstávají, nebo je neukládají?

   • V smluvnich podminkach to bude zmineno, aplikace je fajn, ale nestojim o to nikam sve fotky posilat, vite o podobne zanerene a kvalitni alternative plne v rezii HW telefonuba offline?

 2. laco (neregistrovaný)

  App je celkem fajn když vezmu v potaz dnešní dobu, ale problém tu opravdu je s odesíláním obrázku na server, coz s pristupem uzivatelu Androidu zpomlilo vytvoreni filtru na minutove cekani.

  Ps vzdycky jsem mel nexusy + 1x Galaxy S4 tak do mě nešijte, že jsem u Jablek :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).