Domů » Bleskovky » Případ poškozené Motoroly RAZR: displej se po týdnu rozbil, výrobce se brání nezávislé expertize

Případ poškozené Motoroly RAZR: displej se po týdnu rozbil, výrobce se brání nezávislé expertize

Motorola RAZR nemá mediálně příliš dobrý start. První testy a rozborky odhalily konstrukční slabiny, které mohou být v pro telefon v krátkém časovém horizontu poměrně fatální. Největší výtky jsou směřovány ke konstrukci kloubu a k ohebnému displeji, který nad ním „levituje“, takže se pod něj mohou dostat smítka prachu a jiné drobné částice. A to bohužel není vše.

razr

Motorola RAZR: displej se po týdnu začal loupat

Server Input na konci minulého týdne vydal článek shrnující stav Motoroly RAZR po jednom týdnu používání. Telefonu se po této době začala v místě ohnutí odloupávat svrchní laminační vrstva displeje, což nejprve ovlivnilo dotykovou schopnost, poté celou funkčnost displeje.

razr X

Autor se domnívá, že za tento stav může být chladné počasí, ovšem proti tomu se výrobce telefonu ohradil – displej Motoroly RAZR prý podstoupil extrémní teplotní testy bez potíží a Lenovo v něj má plnou důvěru; v rámci běžného používání by prý k odloupnutí horních vrstev displeje nemělo docházet. Pokud by k tomu však přeci jen došlo, jedná se o poruchu, kterou vyřeší standardní reklamační proces.

razr 2 1

Lenovo si v tomto konkrétním případě vyžádalo zařízení na expertizu, ovšem autor článku na serveru Input dostal jiný nápad – poskytnout telefon nestrannému orgánu, serveru iFixit. Výrobce telefonu s tímto rozhodnutím problém neměl, neboť iFixit považuje za partnera, paradoxně ještě předtím však iFixit požádal o laskavost, aby test neprováděl. Server pro uchování dobrých vztahů s výrobcem vyhověl a telefon mu vrátil. Podobně iFixit vyhověl i loni Samsungu, který chtěl odstranit z webových stránek první rozborku smartphonu Galaxy Fold.

Rozborku Galaxy Fold už na iFixit nenajdete, na přání Samsungu byla odstraněna

Jsme zvědaví, jak se bude případ této rozbité Motoroly RAZR nadále vyvíjet a zda se budou podobné problémy objevovat i nadále.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).