Domů » Bleskovky » Priorita Huawei pro letošní rok: budování vlastního ekosystému aplikací a služeb

Priorita Huawei pro letošní rok: budování vlastního ekosystému aplikací a služeb

Huawei má za sebou poměrně složitý rok, neboť kvůli květnovému zápisu na černou listinu Spojených států s ní nesmí obchodovat drtivá většina amerických firem. Čínský gigant si bez amerických technologií dovede při návrhu hardwaru telefonů poměrně dobře poradit (smartphone Mate 30 prý dokonce žádné americké komponenty nevyužívá), horší je to však po softwarové stránce.

hms

Cíl pro letošní rok? Rozvoj vlastních aplikací a služeb

Huawei u nových telefonů využívá systém Android 10 v open source verzi, která je ochuzena o aplikace a služby Google, čímž jsou tyto telefony na západních trzích prakticky nepoužitelné. Huawei aktivně vyvíjí vlastní balík aplikací a služeb nazvaný Huawei Mobile Services (HMS), avšak k ideálnímu stavu má zatím ještě daleko. Na sklonku loňského roku byla představena 4. beta verze tohoto balíku, která obsahuje několik důležitých komponent týkajících se lokalizace, mapových služeb, herních služeb, přihlašování k účtu, reklamních systémů, bezpečnosti a plateb v aplikacích.

huawei mobile 1

V roce 2020 chce Huawei svůj balík služeb nadále vyvíjet, v současném stavu totiž najde využití spíše jen na čínském trhu a indickém trhu. Čínský gigant např. spolupracuje s tvůrci 150 nejpopulárnějších aplikací na indickém trhu, a snaží se přivést jejich tituly do svého obchodu aplikací s provázáním na HMS. Díky asijským trhům Huawei u svých služeb eviduje strmě rostoucí počet uživatelů, což dokladuje např. služba pro zasílání notifikací – používá ji přes 38 tisíc aplikací, každý den služba vyřídí více než 30 miliard oznámení. Uvidíme, zda se bude Huawei podobně dařit i v globálním měřítku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments