Domů » Bleskovky » Přímý konkurent iPhonu: Google by letos mohl vyrobit svůj vlastní smartphone

Přímý konkurent iPhonu: Google by letos mohl vyrobit svůj vlastní smartphone

První zařízení Nexus s čistým Androidem světlo světa spatřilo v roce 2010, přičemž k výrobě samotného zařízení společnost Google pravidelně využívá nějakého výrobce. Posledními zařízeními bez upravené uživatelské nadstavby jsou Nexus 5X vyrobený jihokorejským konglomerátem LG a Nexus 6P, který vyrobilo čínské Huawei.

Nově se však začínají ukazovat informace pocházející z magazínu The Telegraph, které naznačují, že se Google chystá vyrobit svůj vlastní smartphone bez kooperace nějakého většího výrobce telefonů. Celé zařízení by mělo být v režii Googlu, a to jak po stránce hardwaru, tak samozřejmě i softwaru.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-127822-cbdbf7393ed04ca8aa45a57bf2cd4244

Pokud se informace potvrdí, mohlo by se jednat o opravdového konkurenta iPhonů. Apple si totiž obstarává software i hardware zcela sám, tedy za pomoci jeho externích dodavatelů, nad vším však neustále dohlíží puntičkářské oko Applu.

Společnost Google sice nemá s hardwarem takovou zkušenost, jak přední výrobci smartphonů, přesto se už pustila například do výroby Chromebooku Pixel nebo tabletu Pixel C. Více informací prozatím není a vše může nakonec skončit jen jako další z tisíce projektů Googlu, které se z laboratoří nikdy nedostanou ven.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments