Domů » Bleskovky » Přímý konkurent iPhonu: Google by letos mohl vyrobit svůj vlastní smartphone

Přímý konkurent iPhonu: Google by letos mohl vyrobit svůj vlastní smartphone

První zařízení Nexus s čistým Androidem světlo světa spatřilo v roce 2010, přičemž k výrobě samotného zařízení společnost Google pravidelně využívá nějakého výrobce. Posledními zařízeními bez upravené uživatelské nadstavby jsou Nexus 5X vyrobený jihokorejským konglomerátem LG a Nexus 6P, který vyrobilo čínské Huawei.

Nově se však začínají ukazovat informace pocházející z magazínu The Telegraph, které naznačují, že se Google chystá vyrobit svůj vlastní smartphone bez kooperace nějakého většího výrobce telefonů. Celé zařízení by mělo být v režii Googlu, a to jak po stránce hardwaru, tak samozřejmě i softwaru.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-127822-cbdbf7393ed04ca8aa45a57bf2cd4244

Pokud se informace potvrdí, mohlo by se jednat o opravdového konkurenta iPhonů. Apple si totiž obstarává software i hardware zcela sám, tedy za pomoci jeho externích dodavatelů, nad vším však neustále dohlíží puntičkářské oko Applu.

Společnost Google sice nemá s hardwarem takovou zkušenost, jak přední výrobci smartphonů, přesto se už pustila například do výroby Chromebooku Pixel nebo tabletu Pixel C. Více informací prozatím není a vše může nakonec skončit jen jako další z tisíce projektů Googlu, které se z laboratoří nikdy nedostanou ven.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

6 komentářů

 1. Leoš (neregistrovaný)

  Tento článek je asi jako okurka v cheesburgeru v McDonaldu – zbytečný a nikdo jej nechce.
  Děkuji Xavere, vaše články mají opravdu úrověň :D

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  No jen Google s Cromebookem Pixel ani tabletem Pixel C jak si moc narozdíl od Applu a jeho NTB a tabletů moc velké prodeje neudělal.

  Největší úspěch prodejně z neceho od Google byl Nexus 4 a 5 a to byl LG a ne Google.

 3. shepii (neregistrovaný)

  Asi tak. Pan Jandura si asi myslí, že jediné, po čem všichni výrobci touží, je konkurovat iPhonu. On si asi myslí, že okolo iPhonu a Applu se točí celý svět. Je vidět, že marketing má Apple zvládnutý dokonale.

 4. Dean (neregistrovaný)

  Já nechápu, co všichni prudíte. Pan Jandura to napsal dobře. Stejně jako má Apple svůj ekosystém a komplexní vývoj (hw & sw), tak to samé by mohl mít i Google. Ale místní smetánka to asi nedokáže pochopit a zase se zmůže jen na plácání nesmyslů v diskuzích :-/

  • Jasne, Apple moze vsetko, ale Google nie. Vy ste niektory ako mimo realitu, ze johny.
   Google doteraz nemal vlastny telefon a vzdy sa podroboval vyrobcom. Teraz by sme mohli konecne dostat ciste zariadenie od Googlu a nie od Huawei alebo LG. Lenze toto asi miestny troll (johny) nepochopi.

  • Je to tu zas… Kdyby chtěl google dělat telefony tak by neprodával motorolu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).