Domů » Bleskovky » Přímo v servisním centru explodoval poškozený iPhone (video)

Přímo v servisním centru explodoval poškozený iPhone (video)

Blíže nespecifikovaný model iPhonu explodoval poté, co byl poslán do servisu v Las Vegas. Důvodem byla poškozená baterie a prasklý displej. Prasknutí skla zřejmě způsobilo právě rozpínání poškozeného akumulátoru. Paul Tartaglio, majitel servisu tvrdí, že baterie se rozpínala vlivem vyšších venkovních teplot. Uvnitř prodejny pak iPhone vlivem poškozené baterie explodoval. Společnost ABC v Las Vegas o tom natočilo reportáž na základě videa z bezpečností kamery.

Phone explosion caught on camera

Jak předejít explozi baterie?

Podle Paula Tartaglia by lidé neměly vystavovat své telefony příliš dlouho přímému slunci. Tím spíše během letních měsíců. Rovněž radí uživatelům aby v tomto období dbali zvýšené pozornosti při dobíjení svých mobilních telefonů. Zejména by se měli vyhýbat přebíjení telefonů. Jinými slovy by telefon neměl být držen na nabíječce déle, než je zapotřebí. Nedodržení těchto rad pak může vést ke zkrácení doby životnosti baterie a v nejhorším případě explozi.

iphone

Poslední rada se týká samotných baterií a jejich výměn. Pokud tedy potřebujete vyměnit baterii, měli byste se spoléhat pouze na náhradu od výrobce daného telefonu, nikoliv spoléhat na levnější baterie, který nepochází z dílny výrobce vašeho mobilního telefonu. Originální baterie jsou v tomto ohledu mnohem spolehlivější a kvalitnější.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

10 komentářů

 1. Telefon nejspis vystaven prudkemu slunci v LV, jeste k tomu kdovijak starej, baterka se nafoukne a pak v nejakem noname servisu exploduje, muzu se zeptat, co je na tomhle clanku prekvapujici? To uz je fakt jak psat o telefonu hozenym z 5teho patra na chodnik a divit se, ze se rozbil displej… jo a jeste hlavne zminit, ze je to iphone pro extra publicitu lol

  • presne tak. autor článku chod sa zastreliť za taky hoax.

  • Co byste chteli od nekoho, kdo se z pokladniho v Lidlu dopracoval pres webdesignera na prodavace v Alze?

  • Je něco, co neznáš, u čeho jsi nebyl a a co nemáš odpověd? :)

  • Nope:)

  • Co cekas, lukass71 je takovy druhy UNI :)

  • bublina (neregistrovaný): Tak rozhodně není pravděpodobné, že bych byl jediný zde s fungujícím selským rozumem;)

  • blazen si vzdy namlouva jaky je chytrak. Ale jak se rozumis mobilum, nebo IT obecne, si nam uz nescetne predvedl.:)

  • Jj, proto se nemontuji do diskusí např. o autech, tam jsem skutečně jen uživatel:) Škoda, že se podobného nedrží mnozí zda…. Ale on je často spíše opravdu problém v selském rozumu.

  • “Bezhlave nejhejtujes na vsechny Apple produkty?
   Jsi Apple ovce/fanatik/…”
   To je fakt neskutecny tady :DD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).