TOPlist

Při záchraně života utopil svůj iPhone. Po 11 dnech jej funkční vylovil potápěč

yellow iphone case on white textile
  • iPhone 11 zvládl 11 dní na dně jezera v hloubce 7 metrů 
  • Mladík jej vytratil při záchraně tonoucí ženy

V Brazílii se odehrál neuvěřitelný příběh, o kterém informoval tamní server g1. Breno Rafael se plavil v kajaku po jezeře Paranoá, když spatřil tonoucí ženu. Naštěstí se mu podařilo ji zachránit, při této akci ale vytratil svůj iPhone 11, který zmizel pod hladinou. Asi musel být velmi překvapen, když za pár dní uviděl na sociálních sítích video potápěče Rocha.

iphone11 lake
Potápěč i s majitelem a zmíněným telefonem

Ten se v onom jezeře potápěl a náhodou iPhone našel. Bohužel byl zamčený a tak se zachránce telefonu pokusil najít majitele přes internet. Zajímavé je také to, že iPhone i po 11 dnech v hloubce 7 metrů stále fungoval. Dle výrobce sice splňuje krytí IP68, to ale zajistí odolnost vůči vniknutí vody pouze při ponoření do hloubky maximálně 4 metrů.Apple iPhone 14 v akciNepřehlédněte

Recenze iPhone 14: doplatí Apple na svou laxnost?

Ačkoliv nejnovější řada iPhonů 14 má podle Applu zvládat ponoření do hloubky 7 metrů po dobu 30 minut, raději nedoporučujeme tyto schopnosti testovat. V případě nehody je ale větší šance, že telefon i pod hladinou přežije.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku