Domů » Bleskovky » Premiéra Pixelu 4a se opět odkládá. Jaký je nový termín?

Premiéra Pixelu 4a se opět odkládá. Jaký je nový termín?

Loňský vývojářská konference Google I/O přinesla kromě novinek v Androidu 10 i levné smartphony Google Pixel 3a a 3a XL. Podobný scénář měl Google naplánovaný i pro letošní I/O, avšak zrušení konference nakonec premiéru chystaného smartphonu Pixel 4a odsunulo na neurčito. Google údajně nejprve zvažoval začátek června, spolehlivý informátor Jon Prosser ale nyní tvrdí, že došlo k dalšímu odkladu.

Google Pixel 4a: jeden model, dvě barvy a nízká cena

Nový termín premiéry je údajně stanoven na 13. července. Paradoxně není tento odklad způsoben zpožděním vývoje nebo výroby, jedná se prý o rozhodnutí založené na analýze trhu; Google již má telefony vyrobené a je připraven je vrhnout na trh. Letos bude představen pouze jeden model, který dorazí ve dvou barevných variantách – Just Black a Barely Blue.

pixel 4a

NepřehlédnětePixel 5: nižší cena bude vyvážena slabším čipsetem

Pixel 4a se bude pyšnit 5,81“ OLED displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 730, 6 GB RAM a jednočočkovým 12Mpx fotoaparátem, naopak chybět bude zvýšená odolnost nebo bezdrátové nabíjení. Z tohoto důvodu Google patrně sáhne k nižší ceně (spekuluje se o 349 USD), aby se vyhnul přímému srovnání s nedávno představeným iPhone SE.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).