TOPlist

Premiéra nového iPhone 14 nabídne něco, co tu nebylo od dob iPhone 11

iPhone 13 Pro

Za dob Steva Jobse patřily keynote Applu mezi absolutní špičku. Charismatický vizionář uměl skvěle pracovat s publikem, kdy jste i při představování naprosto banální funkce měli pocit, že se jedná o revoluci, která změní svět. Ke svým skvělým vystoupením však potřeboval něco, co jsme si v posledních letech odvykli vídat, především kvůli pandemii koronaviru – živé publikum.

Právě to by se mohlo v Divadle Steva Jobse objevit při představování iPhonu 14, alespoň podle uznávaného novináře Marka Gurmana z Bloombergu. Ten se zamyslel nad údajně uspíšeným odhalením nových iPhonů, které má proběhnout už 7. září. V posledních letech totiž Apple představoval nové smartphony v průběhu září či později, nikoli hned na jeho začátku.DSC 0014Nepřehlédněte

Apple naučí staré čipsety novým kouskům, A15 Bionic bude v iPhonu 14 ještě výkonnější

V pondělí 5. září se ve Spojených státech slaví svátek práce, což znamená pro většinu profesí den volna. Očekávanou středu si tak nejspíše Apple vybral z toho důvodu, aby měli novináři jeden pracovní den k dobru pro cestu do Kalifornie na představení iPhonu 14. Nutno podotknout, že se jedná o poměrně divokou spekulaci a prozatím není jisté, zda se odhalení nových telefonů skutečně bude odehrávat v tento termín a před živým publikem. Nedávné představení MacBooku Air s čipsetem M2 ovšem naznačilo, že by se novináři do Apple Parku mohli postupně vracet.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku