Domů » Bleskovky » Přelomový krok: Tesla na své Superchargery pustí i auta jiných značek

Přelomový krok: Tesla na své Superchargery pustí i auta jiných značek

Tesla spouští pilotní projekt, v rámci kterého zpřístupní své vlastní dobíjecí stanice i pro elektromobily ostatních značek. Konkrétně se jedná o deset dobíjecích stanic Supercharger na území Holandska.

Nabíječky Supercharger mají mezi elektromobilisty dobrou pověst. Jsou rychlé a spolehlivé, bohužel jejich výhod mohli do nynějška čerpat pouze majitelé vozů Tesla. To se ale nyní mění a Tesla postupně začne zpřístupňovat své stanice i jiným značkám. Elon Musk o tom mluví již několik let, nyní to ale vypadá, že se konečně začaly hýbat ledy.

Tesla Supercharger Unsplash Neo Tan
Tesla Supercharger

Pro využití jedné z deseti dobíjecích stanic dostupných i vozům ostatních značek je nutné si stáhnout poslední verzi mobilní aplikace Tesly. Po jejím stažení je nutno zvolit možnost nabití automobilu jiné značky než Tesla. Aplikace poté nabídne nejbližší stanici.

Tesla Model Y Jorgen Hendriksen Unsplash
Tesla Model Y

Není překvapením, že Tesla s tímto projektem startuje na území Evropy, protože je zde nutné používat standardizované kabely. Na území USA tak jednoduchá situace není. Po Holandsku bychom se tedy měli dočkat startu projektu i v dalších evropských zemích.

Ačkoliv to je teprve začátek dlouhé cesty, konečně se začíná něco reálně dít. Než se vyřeší veškeré problémy s nestandardizovanými kabely a různými redukcemi, ještě to potrvá. V Evropě by ale vývoj mohl být o něco rychlejší.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. že Supercharger :D Jedine čo sa môže považovať za Supercharger je akurat tak toto od Carlicious parts, alebo TVS Engineering +150ps a +210nm, Fuknutie Atmosferickeho motora :P

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).