Domů » Bleskovky » Překvapení na poslední chvíli: za dva týdny se dočkáme nové Nokie. Co o ní víme?

Překvapení na poslední chvíli: za dva týdny se dočkáme nové Nokie. Co o ní víme?

Drtivá většina smartphonů letošního roku již byla představena, a jejich výrobci vytěžují především marketingová oddělení, aby dostaly co nejvíc svých produktů do vánočního balícího papíru. Jako blesk z čistého nebe se tak jeví oznámení společnosti HMD o připravované tiskové konferenci.

Patrně dorazí lowendová Nokia 2.3

HMD láká na nový přírůstek do rodiny zařízení Nokia, který se narodí 5. prosince. Zatím není jasné, o jaký telefon by se mohlo jednat, nejvíce se spekuluje o nástupci lowendové Nokie 2.2. Ta má podle informací serveru NokiaPowerUser dostat do výbavy 6,1″ displej s HD rozlišením, čipset MediaTek Helio A22, 2/3 GB RAM, 16/32GB úložiště, 13Mpx fotoaparát vzadu a 5Mpx vpředu a 3 920mAh akumulátor dobíjený microUSB konektorem. Ve výbavě nemá dokonce chybět ani dedikované tlačítko pro spuštění funkce Google Assistant a sluchátkový jack.

Stejně jako ostatní Nokie, i tento model má být zařazen do programu Android One, tudíž by o něj mělo být příkladně softwarově postaráno. Telefon má být k dispozici v černé, zelené a pískové barvě, cena je očekávána na úrovni 99 dolarů (asi 2 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jklejna58
Uživatel
jklejna58

Dobrá zpráva. Za ty peníze opravdu solida.

cosworth
Uživatel
cosworth

to je slusna konkurence pro epl ifon X

uni
Uživatel
uni

Co to je proboha za čínského výrobce?

shepii
Uživatel
shepii

Americký, uni, americký. Každý den ho tady obhajuješ, tak by člověk řekl, že ho trochu znáš. A ono zase nic…

uni
Uživatel
uni

epl.com? Ajo, sorry😊

shepii
Uživatel
shepii

Ne, normálně apple.com. To jsi opravdu takový deb.., nebo ho ze sebe jen děláš?