Domů » Bleskovky » Přehledná infografika: tohle všechno Apple představil od roku 1976

Přehledná infografika: tohle všechno Apple představil od roku 1976

Když se řekne Apple, spousta lidí (zejména mladší generace) si jako první vybaví iPhone. Jablečný telefon je s námi ale pouze 11 let, přitom společnost Apple představila svůj první hardwarový už produkt před 43 lety. To se ještě jmenovala Apple Computers, Inc. (dnes už pouze Apple, Inc.), a jak z názvu vyplývá, vyráběla počítače.

Počítače a příslušenství k nim živily Apple (až na několik nevýznamných odboček) v podstatě až do roku 2001, kdy přišel první iPod. Na první iPhone se pak čekalo dalších šest let, na první iPad další tři roky. Jak se portfolio Applu postupem času rozrůstalo, krásně ukazuje následující infografika od TitleMax, která přehledně ukazuje časovou osu všech jablečných produktů, barevně je pak odlišeno, do které kategorie spadají.

Apple je dnes obrovský gigant s širokým záběrem a řadí se mezi nejbohatší společnosti na světě, a to jak svojí hodnotou, tak i částkou, na které sedí. I když největší příjmy do trezorů Applu stále plynou z prodeje hardwaru, stále větší kus z celkového koláče tvoří služby napříč všemi zařízeními. Applu se podařilo vybudovat fungující a spolupracující ekosystém produktů a služeb, který mu může konkurence jen tiše závidět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).