Domů » Články » Přehled aprílových vtípků: futuristické Česko, hledání Valdíka a telefon v botě

Přehled aprílových vtípků: futuristické Česko, hledání Valdíka a telefon v botě

První dubnový den tradičně patří nejrůznějším vtípkům a žertíkům, které si na nás připravila řada webových služeb a stránek. A některé se skutečně povedly – například Mapy.cz od Seznamu se převlékly do podoby, která má znázorňovat, jak by Česká republika mohla vypadat za 100 let. Na mapě tak nechybí třeba Hyperloop mezi Prahou a Brnem, Škodovka s vesmírným raketoplánem, rezervace pro vymírající druhy a spousta dalších vtipných lokalit. Navíc nechybí ani vtipné popisky – tohle se Seznamu jednoznačně povedlo.

Mimochodem, na portálu Zboží.cz si můžete „koupit“ třeba jízdenku na Hyperloop nebo rodinný raketoplán Škoda Heavy comfort line, a rovnou vám doporučujeme přečíst si komentáře od ostatních „nakupujících“… :-)

Google: najdete Valdíka?

Pozadu nezůstal ani Google se svými Mapami. Do těch skryl jednoduchou hru s názvem Kde je Valdík? Tu si můžete zahrát jak ve webové verzi, tak i prostřednictvím mobilní aplikace. Vaším cílem je v pěti lokalitách (Chile, Austrálie, Jižní Korea, Španělsko…) najít na velkém obrázku postavičku Valdíka (a případně ještě další čtyři cestovatele). Jakimle Valdíka objevíte, odemkne se vám další svět.

Ulož.to začíná prodávat postele

Ano, je to tak, server Uloz.to představil internetový obchod Ulož.se, ve kterém nabízí speciální postele pro náruživé stahovače. Ty mají vestavěné LCD obrazovky, reproduktory a vlastní disk až do kapacity 30 TB. Ke každé posteli navíc zákazník získá VIP účet na Uloz.to na dva roky. Ceny postelí startují na 14 999 Kč včetně DPH…

Japonský Google a speciální klávesnice

Japonská pobočka Googlu představila speciální klávesnici GBoard, která vychází ze stejnojmenné softwarové klávesnice. Díky ní má být psaní japonských znaků o poznání jednodušší, ostatně mrkněte na video.

Gboard 物理手書きバージョン

Emirates: SkyLounge a speciální Boeing 777X

Letecká společnost nás každý rok zásobuje aprílovými vtípky – loni to například byla upravená edice Airbusu A380 se třemi palubami. Letošní vtípek se točil okolo představení nového letadla Boeing 777X, jehož součástí měla od roku 2020 být speciální SkyLounge s výhledem na oblohu.

T-Mobile Sidekics: telefon v tenisce

Velice povedený vtípek se povedl americkému T-Mobilu. Ten představil speciální zařízení Sidekicks, které kombinuje klasické tenisky (samozřejmě v barvě magenta) s chytrým telefonem. Displej najdete na podrážce, dobíjení probíhá skrze tkaničky.

Introducing the New T-Mobile Sidekicks: The World’s First Smartshoephone | T-Mobile

Evropská unie vytrolila Velkou Británii

Na twitteru Evropského parlamentu se objevil příspěvek, který informoval, že všechny evropské pasy budou mít nově modrou barvu. Evropský parlament si tak dělal srandu z Brexitu.

Burger King na sociálních sítích: je libo čokoládový Whooper?

Vzhledem k tomu, že se takhle zpráva na českém Facebooku Burger Kingu objevila ještě před půlnocí, spousta lidí se mohla domnívat, že nejde o vtípek (ach to globální plánování příspěvků pro lokální stránky na sociálních sítích…). A co vy? Zvládli byste čokoládový Whooper? :-)

Virgin Australia: spalujte tuky během letu

Australské aerolinky Virgin, za kterými stojí miliardář Richard Branson, představili speciální leteckou třídu Spin Class, ve které budou moci cestující během letu sportovat a pálit kalorie.

Inteligentní vysavač na kostičky Lego

Společnost Lego na apríla představila speciální vysavač na kostičky Lego. Ten nejen že vysává, ale dokonce jednotlivé kostky umí třídit podle bavy. Do prodeje by se měl dostat ještě letos ;-)

Na Colours of Ostrava bez telefonu!

Povedený vtípek si připravili také pořadatelé festivalu Colours of Ostrava, kteří v tiskové zprávě oznámili, že letos návštěvníkům zakážou vnášet do areálu mobilní telefony :-)

Pokud jste dnes na internetu narazili na nějaký další povedený aprílový vtípek, dejte nám tip do diskuze.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Na Heuréce mají vtipně přejmenovaný kategorie, místo Dárky Párky, Auto-moto je Brm Brrm :-)

  2. me pobavila tahle blbina [odkaz]

  3. a na pornhubu byly jen nějaký aromaterapie :D kdyby to někoho zajímalo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).