Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

V dnešním díle tradičního seriálu si představíme celkem sedm aplikací a her, rozdělených mezi platformy iOS a Android v poměru 4:3.

Všechny aplikace i hry v tomto přehledu jsou dostupné zdarma pouze po omezený čas, takže v případě zájmu s jejich stažením zbytečně neváhejte.

iOS

SongMaker+

‎SongMaker
Cena: zdarma+

Aplikace SongMaker+ slibuje, že naučí skládat hudbu úplně každého. Pojata je tak, aby nebylo potřeba žádné vzdělání v oboru a mohl ji tak používat opravdu kdokoliv.

Nabízí celou řadu nástrojů, podkladových skladeb a efektů, jejichž kombinací můžete vytvářet spoustu melodií všech žánrů a stylů.

Nechybí ani nástroje pro remix již nahraných písniček, či možnost nazpívat k písni i text. Na ten pak lze použít pokročilý auto-tune (jehož parametry lze v průběhu písně měnit), takže nevadí, pokud neumíte úplně perfektně zpívat. Spousta dnešních umělců totiž bez auto-tune také nedá ani ránu.

SongMaker+ je zajímavý i pro uživatele neuvažující o kariéře amatérského hudebníka, skvěle jej lze totiž využít pro tvorbu vyzváněcích melodií či podkladové hudby pro vaše videa z dovolených a podobně.

Louvre HD

‎Louvre HD
Cena: 49,00 Kč

Tato aplikace svým konceptem trochu vybočuje z námi běžně prezentovaných aplikací, ale určitě stojí za zmínku. Jedná se o jakousi virtuální procházku slavným pařížským Louvrem, při níž uvidíte velkou spoustu zde vystavených děl.

Obrazů je aktuálně celkem 2 300, všechny jsou naskenovány ve vysokém rozlišení a jsou setříděny dle žánrů, autorů a dalších parametrů. Nechybí ani možnost daný obraz stáhnout offline nebo přidat do oblíbených.

Aplikaci si nejlépe vychutnáte na velké obrazovce iPadu, kde budete mít z prohlížení uměleckých děl možná lepší zážitek než v opravdovém Louvru. Například slavná Mona Lisa totiž většinu lidí „naživo“ zklame – je relativně malá a umístěná za neprůstřelným sklem.

Photo Eraser for iPhone

‎Photo Eraser for iPhone
Cena: 49,00 Kč

Photo Eraser je (jak již název napovídá) velmi jednoduchá a jednoúčelová aplikace, která ale odvádí ve většině případů slušnou práci.

Umí totiž retušovat nechtěné objekty z fotografií a poradí si i s vodoznaky či logy. Funkce retušování bývá přítomna i ve větších editačních aplikacích, ale možnost jednoduše pár dotyky vymazat například dráty elektrického vedení z fotky z dovolené má něco do sebe.

Pro retuš máte k dispozici několik režimů výběru, mezi nimiž nechybí klasické laso, geometrické laso nebo obdélníkový výběr.

Nenechte se odradit zdánlivě nízkým hvězdičkovým hodnocením, aplikace je nová a výpočet hvězdiček nemůže být kvůli nedostatku hodnocení dostatečně vypovídající.

SmartScan Express

‎SmartScan Express
Cena: zdarma+

SmartScan Express je nástroj, který promění váš iPhone či iPad v kapesní skener. Jednoduše vyfotíte požadovaný dokument a aplikace si již poté sama poradí s transformací fotografie do podoby naskenovaného dokumentu.

Automaticky umí detektovat hrany papíru, odstranit deformaci vzniklou perspektivou focení a nechybí samozřejmě ani procesy pro zlepšení kontrastu a čitelnosti.

Naskenovaný dokument můžete pomocí několika jednoduchých voleb i ořezávat, zvýrazňovat v něm, či ho třeba převést do odstínů šedi.

Praktické jsou pak velmi široké možnosti okamžitého sdílení, v nichž najdete i funkce pro poslání emailem sobě samému, nebo nahrání na všechny populární cloudové služby. Samozřejmostí je pak možnost si vybrat, jestli chcete dokument sdílet či uložit ve formátu JPG, PNG nebo PDF.

Android

Game Studio Tycoon 3

Game Studio Tycoon 3
Cena: 109,99 Kč

Po prvním spuštění této hry se stanete zakladatelem malého nezávislého herního studia, jehož cílem je přirozeně růst a vyvíjet stále lepší a lepší hry.

Oproti některým podobně laděným hrám tento titul nabídne skutečně velmi realistické a komplexní prostředí, takže nebudou chybět ani domluvy s investory, vyvíjení vlastního hardwaru či herních platforem nebo možnost spolupráce s velkými herními studii.

Hra vás provede několika desítkami herních let, takže budete moci vyvíjet hry i pro nyní již legendární přístroje.

K růstu jsou samozřejmě potřeba peníze, takže vaše strategická ekonomická rozhodnutí často ovlivní váš herní zážitek na relativně dlouhou dobu. Když se vám ale bude dařit, z malé „garážové“ kanceláře vaše společnost přesídlí do až sedmi samostatných budov a na starosti budete mít desítky zaměstnanců.

Clipboard Pro

Clipboard Pro
Cena: 46,99 Kč

Clipboard Pro je textová schránka na steroidech. Cokoliv, co zkopírujete, dokáže zaznamenávat a ukládat, exportovat URL adresy a podobně. Kombinuje tak vlastně funkci klasické schránky s poznámkami, protože vše co musíte pro uložení zajímavé informace udělat je ji zkopírovat.

K historii schránky můžete mít přístup kdekoliv v systému, protože podporuje plovoucí režim, kde se malé okno s poznámkami vykresluje přes vše ostatní na displeji.

Šikovná je i možnost aktivovat malé „levitující“ tlačítko známé například z Facebook Messengeru, které vám dá okamžitý přístup k aplikaci a přitom nezakrývá podstatnou část displeje, jako zmiňované plovoucí okno.

Metapod – Podcast Manager

Metapod
Cena: 21,99 Kč

Metapod je přehledný správce podcastů, v němž můžete snadno spravovat a poslouchat všechny vaše oblíbené audio pořady. V nabídce jsou samozřejmě i velmi populární tituly, jako „motivační“ TED Talks nebo výborný The Nosleep Podcast, který každý týden prezentuje zajímavé horrorové povídky.

Aplikace samotná pak umí ukládat podcasty pro další poslech offline, stahovat nové epizody a mazat ty staré, řadit vám epizody vašich pořadů do playlistu dle priority a nechybí ani vyhledávání klíčových slov mezi popisky všech zvolených podcastů

Vzhledem k obsahu se ve většině případů neobejdete bez znalosti angličtiny, ale rychlost přehrávání může být zpomalena, takže porozumět není většinou opravdu nijak těžké a aplikace tak dobře poslouží i jako „podprahová“ výuka angličtiny.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

 1. I Wokna maji aplikace s akci zdarma

  • Tak o tech trech aplikacich na Wokna napis clanek a treba ti ho smartmania vyda… :-P

  • No tak.
   1. Rozhodne nejsou 3
   2. Royzhodne jsou dulwzitejsi psat o techto aplikacich

  • qa:
   3. Rozhodne ti na Woknech chybi nejaka kloudna klavesnice:)

 2. Proč z těch 7 aplikací jsou 3 placené?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).