Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

V dnešním díle tradičního přehledu zlevněných aplikací a her najdete celkem sedm titulů, přičemž tři z nich jsou určeny pro Android a čtyři pro iOS.

Jako vždy doporučujeme aplikaci v případě zájmu nainstalovat co nejdříve, protože již brzy zdarma být nemusí.

iOS

Runtastic Squats Trainer PRO

Runtastic Squats Trainer PRO
Runtastic Squats Trainer PRO
Autor: runtastic
Cena: 49,00 Kč

Tato aplikace z portfolia známé sportovní značky Runtastic slibuje, že vám nahradí osobního trenéra a pomůže vám zlepšit fyzičku. Z názvu můžeme odvodit, že trénink bude zaměřen výhradně na dřepy.

Aplikace pomocí akcelerometru ve vašem telefonu detekuje provedené dřepy, které následně počítá a ukládá do statistik. Nabízí zvyšující se cíle, kterých se budete snažit pravidelným tréninkem dosáhnout, přičemž pomyslnou metou je dosažení 150 dřepů v jednom tréninku.

Nechybí ani pokročilejší funkce, jako hlasové hodnocení vašich výsledků, časovač pro odpočinek mezi sety, ukládání osobních rekordů a statistik či sdílení dat s příteli.

Dosažené výsledky můžete přímo z prostředí aplikace porovnávat s ostatními pomocí integrovaných tabulek „skóre“, ale lze je také nahrávat na web Runtastic či je přímo sdílet na sociální sítě.

Studio Music Player

Studio Music Player je pokročilý hudební přehrávač určený pro mobilní audiofily. Jeho hlavní předností jsou manuálně vytvářené profily pro konkrétní modely sluchátek, čímž je zajištěna ideální korekce zvukového signálu v závislosti na specifikách daných sluchátek.

V současnosti je k dispozici více než 80 profilů, mezi nimiž nechybí téměř žádná „významná“ sluchátka. Najdete zde výchozí EarPods od Applu, povedené a dostupné Piston 3 od Xiaomi, ale také profesionální modely od značek jako AKG, Sennheiser a podobně.

Nastavení lze samozřejmě modifikovat pomocí nepřeberného množství táhel a přepínačů, takže si lze vytvořit i profil „na míru“. V případě připojení Bluetooth sluchátek aplikace sama detekuje jejich typ a použije vhodné nastavení.

Přehrávání samotné je pak dle vývojáře maximálně optimalizované pro výdrž baterie a to přesto, že nechybí ani funkce jako zobrazení textu skladby či možnost skinů, včetně nočního módu.

Remote Drive for Mac

‎Remote Drive for Mac - Pro
‎Remote Drive for Mac - Pro

Remote Drive for Mac je zajímavý nástroj, který promění vaše iOS zařízení v bezdrátové úložiště pro Mac nebo PC. Nechybí ale ani funkce pro obrácené spojení a sdílení souborů mezi počítačem a telefonem.

Pro správnou funkčnost je třeba nainstalovat na váš Mac aplikaci Mac Helper. Potom už se vám plně otevřou možnosti této aplikace, což znamená bezdrátové streamování hudby či videí, přenášení souborů, prohlížení fotografií a podobně.

Jistě potěší i fakt, že přenos souborů funguje i mimo prostředí aplikace – vaše iOS zařízení totiž lze skrze protokol WebDAV připojit jako síťový disk k PC či Macu. V tomto režimu aplikace plně dostojí svému názvu a z vašeho iPhonu či iPadu udělá v podstatě bezdrátový disk.

Ačkoliv to vývojář přímo neinzeruje, z recenzí se lze dočíst, že aplikace funguje i s Apple TV a lze tak na televizi streamovat obsah v téměř jakémkoliv formátu na velkou obrazovku.

GroupShot

‎GroupShot
‎GroupShot
Cena: 25,00 Kč

GroupShot je překvapivě efektivní aplikace, která téměř bez námahy vylepší vaše skupinové fotografie.

Každý jistě ví, že málokdy se na skupinové fotografii tváří všichni přijatelně. Většinou alespoň jeden člověk mrkne, kašle, otočí se či nějak jinak „znehodnotí“ snímek. S touto aplikací stačí, když fotografií pořídíte několik, takže bude alespoň jednou každý vyfocen v přijatelné pozici.

Pak pouze vyberete základní fotografii, prstem zvýrazníte špatně se tvářící osoby a vyberete, jakou variantou fotografie je chcete nahradit. Aplikace pak automaticky přenese osoby mezi fotografiemi a zaretušuje veškeré případné nesrovnalosti, čímž získáte dokonalý snímek.

Aplikaci v recenzích chválila média jako BBC, Fox News či Tech Crunch, takže rozhodně stojí za vyzkoušení. Nenechte se odradit nízkým hodnocením na App Store z poslední doby – většinu špatných recenzí aplikace nabrala díky nekompatibilitě s iOS 11, ovšem vývojáři již od té doby aplikaci aktualizovali a s iOS 11 již nyní kompatibilní je.

 

Android

Newtification News

Newtification News
Newtification News
Cena: 159,99 Kč

Tato aplikace funguje jako jakási RSS čtečka, ale vše je řešeno automaticky, nemusíte ručně zadávat žádné zdroje. Neustále totiž monitoruje více než 40 000 zpravodajských webů z 80 zemí, mezi nimiž nechybí ani Česká republika a Slovensko.

Stačí si tak pouze vybrat témata, která vás zajímají a aplikace vám automaticky ze všech dostupných zdrojů vybere relevantní články. Nastavit lze i notifikace na určitá klíčová slova či témata, takže vám neunikne nic důležitého.

Samozřejmostí je pak integrované sdílení, blokování webů, jimž nedůvěřujete nebo funkce „přečíst později“.

Potěší přehledné uživatelské rozhraní ve stylu Material Designu a automatické třídění zpráv do kategorií.

Hexasmash 2

Hexasmash 2 je hra, v níž je vaším cílem zničit všechny terče v podobě šestihranů kulí vystřelenou z jakéhosi děla. Nebude vám však stačit pouhé míření na cíl, terče jsou totiž málokdy v přímém linii střely.

Využít budete muset nejrůznějších fyzikálních efektů, jako jsou odrazy, gravitace, tření a podobně. V pozdějších fázích hry narazíte i na různé mechanické překážky opatřené spínačem a chybět nebudou ani výbušniny nebo portály.

Hra nabízí celkem 80 levelů a 20 typů objektů a vývojáři slibují, že v brzké době doplní další.

Nechybí samozřejmě ani spojení s Google Play Games, takže můžete své skóre porovnávat s kamarády i celým světem a odemykat různé achievementy.

Fake GPS Location PRO

Fake GPS Location PRO
Fake GPS Location PRO
Cena: 109,99 Kč

Spíše zajímavostí záměrně zařazenou na konec je aplikace Fake GPS Location PRO, která vám umožní zfalšovat polohu vašeho telefonu. Můžete tak například využívat geograficky podmíněné filtry na Snapchatu či sdílet příspěvky na sociálních sítích s určitou lokací.

Polohu lze zadávat ukazatelem na mapě či pomocí souřadnic a nechybí ani možnost vyhledávání konkrétních adres.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments