Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

I tuto sobotu přinášíme pravidelný přehled aplikací a her, které si můžete po omezenou dobu stáhnout na váš telefon či tablet zcela zdarma.

Všechny tituly jsou zlevněné pouze krátkodobě, takže v případě zájmu s jejich instalací neváhejte.

iOS

Epica Pro

‎Epica Pro - Epic camera
Cena: 49,00 Kč+

Epica Pro je fotografická aplikace, která vám pomůže ozvláštnit každodenní snímky nepřeberným množstvím filtrů a efektů.

Nejedná se samozřejmě o aplikaci pro profesionální focení, nicméně jako vtipný doplněk na sociální sítě posloužit může.

V Pro verzi je integrováno šest balíků filtrů, které je jinak nutné zakoupit pomocí in-app plateb.

Aplikace je zaměřena zejména na selfie, kde zapracuje docela povedené rozpoznávání tváří, ale využít ji lze i v režimu zadního fotoaparátu, kdy dokáže ozvláštnit fotografie vašich přátel či rodiny.

Safety Note+

‎Safety Note+
Cena: 49,00 Kč

Integrované systémové poznámky nenabízejí dostatečné zabezpečení citlivých údajů, což je díra na trhu, kterou se rozhodli využít tvůrci aplikace Safety Note+.

Přístup k poznámkám umožňuje zamykat pomocí hesla, prstem kresleného vzoru, nebo klasického rotačního zámku, který známe z trezorů. Výhodou zadávání čísel pomocí rotačního číselníku je to, že vaše okolí nemůže tak snadno odpozorovat, jaká čísla na klávesnici zadáváte.

Poznámky jsou uvnitř aplikace tříděny do složek, které můžete i vytvářet a editovat. Snadno tak lze například oddělit pracovní záležitosti od soukromých poznámek a podobně.

Samozřejmostí je podpora pro vyhledávání v poznámkách, sdílení přes Bluetooth, Wi-Fi nebo email a nechybí dokonce ani zálohování pomocí iTunes.

Hot Date

‎Hot Date
Cena: 49,00 Kč

Hot Date je skutečně velmi netradiční hra, která ovšem na App Storu udržuje pětihvězdičkové hodnocení a chválí jí i zahraniční recenzenti.

Jedná se o jakýsi simulátor randění, což už samo o sobě není zcela běžné téma mobilní hry. O to překvapenější budete, až zjistíte, že celá hra se odehrává ve světě psů.

Oproti očekávání hra nabízí poměrně propracovaný systém, který obsahuje dynamicky se měnící náladu účastníků, unikátní náhodně generované typy osobností a skutečně velmi široký seznam otázek a odpovědí, které ve svém honu za psí láskou můžete využít.

Autoři také zmiňují, že „spíše častěji než naopak“ narazíte na agresivní partnery, s nimiž bude těžké pořízení.

Hra nabízí nečekaný a občas poněkud černý humor, takže určitě stojí za vyzkoušení. Bez znalosti angličtiny se ale bohužel neobejdete.

 

Android

Geekbench 4 Pro

Geekbench 4 Pro
Cena: 289,99 Kč

Na platformě Googlu hned začneme „těžkým kalibrem“. Tím je profesionální benchmark Geekbench 4 Pro, který za normálních okolností stojí 279,99 Kč.

Ačkoliv to asi není aplikace, kterou budete používat každodenně, nestáhnout si ji zdarma je pro všechny mobilní nadšence skoro hřích.

Nabízí totiž všemožné výkonnostní testy, které otestují vaše zařízení nejen na hrubý výkon, ale také změří jeho schopnosti v reálných každodenních situacích.

Aplikace zobrazuje i podrobné informace o hardwaru a softwaru vašeho smartphonu, což může být užitečné například při řešení nejrůznějších problémů či experimentování s uživatelskými ROM.

Pro verze nabídne testy výkonu i v čistě graficky orientovaných úlohách s využitím OpenCL a CUDA. Samozřejmostí je pak porovnání s naměřenými výsledky ostatních zařízení.

Navigator PRO

Navigator PRO
Cena: 64,99 Kč+

Navigator PRO je navigační aplikace, která umí fungovat i v cyklistickém nebo pěším režimu. Nejčastěji ji ale využijete asi pro klasickou automobilovou navigaci, pro niž je optimalizována nejlépe.

Oproti známější aplikaci Waze nabízí kompletně offline navigování jen za využití GPS, což přijde vhod zejména v zahraničí nebo ke konci měsíce, kdy už vám dochází data.

Aplikace polohu zobrazuje na podkladech z Open Street Maps, což zajišťuje podrobné a stále aktualizované mapy na celém světě. Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, snadno ji navíc můžete také opravit.

Mapy jsou pravidelně aktualizovány a obsahují všechny potřebné informace, včetně semaforů nebo navigačních šipek na víceproudých komunikacích.

Nechybí ani hlasové pokyny, které jsou ovšem na rozdíl od samotných map v angličtině.

Meteogram Pro

Meteogram Pro Weather Widget
Cena: 209,99 Kč

Zajímá vás detailní předpověď počasí, která nabídne trochu více informací, než vaše výchozí sluníčko s mráčkem na zamykací obrazovce? Pak by vás mohla zaujmout tato velmi podrobná aplikace se skvělým 4,5 hvězdičkovým hodnocením na Google Play.

Většina dat je zobrazována v přehledných grafech, jenž mohou být také umístěny na domácí obrazovku ve formě widgetu. K dispozici je zobrazení teploty, rychlosti větru, srážek a tlaku, ale také třeba fáze měsíce, doby východu a západu slunce nebo výše vln.

Informací je skutečně hodně a můžete si dokonce zvolit, odkud budou čerpány. Vybírat lze z Norského meteorologického ústavu (YR.no), Švédského meteorologického ústavu (SMHI) nebo Britské meteorologické kanceláře. Nechybí ani běžné služby typu AccuWeather, NOAA, Open Weather Map nebo Weather Underground.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Take Windows 10 tam obsahnete :)

  2. Tak Windows 10 patří jiné články.
    Divím se že ó velkém store se toho moc nepíše, některé aplikace moc dobře, mluvím však o stolni verzi.

  3. Navigace pro má hlasovou navigaci v češtině stačí stáhnou balíček.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).