Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Jako každé úterý, i dnes vám přinášíme přehled dočasně zlevněných aplikací a her pro Android a iOS. V nabídce dnes máme celkem šest titulů, které jsou po omezenou dobu dostupné zcela zdarma.

iOS

ProPlayer

ProPlayer je velmi dobře vybavený přehrávač pro iOS, který si poradí téměř s jakýmkoliv video nebo audio souborem. Určen je zejména pro sledování filmů a seriálů, ale využít ho lze pro jakákoliv multimédia.

Kromě lokálních souborů umí streamovat i webové datové toky, což můžete využít například pro naladění nějakého živého přenosu či internetové televize. Nechybí dokonce ani integrace s cloudovými službami typu Dropbox, z nichž také tato aplikace umí soubory čerpat.

Při sledování filmů jistě potěší automatické stahování plakátů a děje či jednoduchý přístup k obrovskému katalogu titulků z Opensubtitles.org.

Samozřejmostí je podpora pro výstup skrze HDMI adaptér nebo přehrávání na pozadí.

mTip

‎mTip
Cena: zdarma

mTip je praktická vychytávka pro udržování společného účetnictví a vyřizovaní dluhů mezi přáteli. Umožňuje chytře rozdělovat jednotlivé položky účtu podle reálné situace a nechybí dokonce ani nástroj pro výpočet vhodného spropitného. To sice asi není funkce, kterou byste využili v ČR, ale o to více přijde vhod v zahraničí, kde je běžné dávat spropitné ve výši určité procentuální části celkové útraty.

Aplikace udržuje všechny podíly stále aktuální, takže když změníte nějakou položku, vše se adekvátním způsobem přepočítá. Částky lze zadávat v mnoha světových měnách, takže není problém aplikaci použít ani na cestách.

System Activity Monitor

‎System Activity Monitors
Cena: 25,00 Kč+

Tato aplikace v sobě spojuje všechny nástroje, které jen můžete pro monitoring svého jablečného zařízení potřebovat.

Umí měřit využití systémových prostředků, zobrazí aktuální využití kapacity úložiště, poradí vám, jak ušetřit baterii a nechybí třeba ani zobrazení současné IP adresy či MAC adresy přístroje.

System Activity Monitor v sobě zkrátka agreguje veškeré potřebné údaje o tom, co se děje pod pokličkou vašeho iPhonu či iPadu a zobrazí vám je formou líbivých grafů a výpisů.

Android

Formula Solver

Formula Solver
Cena: zdarma

Česká aplikace Formula Solver dokáže počítat celou řadu matematických, fyzikálních a chemických vzorečků, přičemž vám ale neukáže jen výsledek, ale kompletní postup zapsaný přirozeným způsobem. Aplikace tak zaujme jistě nejen fanoušky vědy, ale také studenty, kteří si trochu chtějí ulehčit náročné písemné práce.

Aplikace je ale vhodná skutečně i pro seriózní využití a samostudium, protože dokáže řešit i příklady z oboru hydromechaniky, kvantové fyziky, termodynamiky a podobných pokročilých „disciplín“.

Tato jinak placená prémiová verze oproti té běžné přidá převodník jednotek, vyhledávání v celé aplikaci, zmiňované postupy a též vás nebudou obtěžovat reklamy.

Linia

Linia
Cena: zdarma

Hra Linia je těžko popsatelná, přichází totiž se zcela novým konceptem, který je pro úplné pochopení třeba vyzkoušet. V zásadě jde o to, propojit linkou barevné segmenty všemožných tvarů v přesně jdoucím pořadí, které se zobrazuje v horní části obrazovky.

To by nebylo tak těžké, nicméně v této hře je vše v pohybu – barvy se mění, tvary se zvětšují a zmenšují a každou vteřinou musíte počítat s novou situací. Linia se tak určitě postará o nejeden záchvat vzteku, ale o to větší radost budete mít z dokončení každého levelu.

Vývojář navíc slibuje, že po dokončení všech úrovní (kterých je aktuálně více než 80) na vás bude čekat blíže nespecifikované překvapení.

V průběhu hraní jste oceňováni achievementy, pomocí nichž můžete soupeřit s přáteli.

Fella

Fella pro Facebook
Cena: 19,99 Kč

Fella je alternativní klient pro sociální síť Facebook, který si za cíl klade zjednodušit a uživatelsky zpříjemnit používání této sítě. Spojuje v sobě funkcionality klasického Facebooku i komunikátoru Messenger, takže nemusíte mít dvě samostatné aplikace.

Nabízí velké možnosti přizpůsobení, včetně širokého výběru barevných odstínů, do nichž je následně celá aplikace laděna. Mezi další zajímavé funkce patří také režim úspory dat, v němž se chová aplikace velmi šetrně k internetovému provozu, možnost stahování videí a fotografií a jistě potěší také absence reklam.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

12 komentářů

 1. Tento portál zcela ignoruje aplikace na Windows Mobile. přitom na mojí Lumii 950 mám ještě 2 roky zaručenou podporu od výrobce, takže jsem naprosto spokojený,jedná se o nej…, nej … , nej .. na světě.

 2. Spis Windows 10 by se ltake obsahnout

  • Čo to také -ltake-?

  • Kasli na ltake a jdi stahovat aktualizace Milosi.Je to venku.

   AU 14393.1884, CU 15063.728, FCU 15254.12

  • Jj – už na to pracuji.
   Mám nastavené upozornění, přesto děkuji za upozornění.
   Zase o něco lepší W10M.
   To je nádhera ta švýcarská přesnost a pravidelnost.
   Tak já nevím, ale tolik spokojenosti v nastávajícím vánočním čase…
   Aktualizovaný obchod, aplikace, os – no a vše krásně běží – to je nádhera.
   Ještě že jsem neuvěřil těm zprávám o konci a nepořídil si třeba nový iPhone X, kde by mi kde kdo s 3D tiskárnou vlezl do telefonu. :-)

  • mposvar – trapi me tvuj zdravotni stav. Opravdu a vazne. HTCjirka je ztraceny pripad, tam uz pomoci neni – viz ty jeho hystericke vylevy.

   Jirko, ja se tady pohybuji i jako HTCjirka, mposvar, imperator, uni a dalsich asi 50 nicku – v podstate si pisu cely cas sam se sebou – ve vsech diskusich – i ted odepisuji sam sobe.

   U tebe jeste vidim sanci na zlepseni, chce to ale pravidelne brat ty pilulky, ktere ti predepsal pan doktor.

  • Petr2 (neregistrovaný): Ne že by mě tohle nějak zajímalo nebo dokonce trápilo:), ale mám takovou teorii, že htcjirka něčím prošel proti minulosti (řekněme 2 roky a více).
   Buď zestárl se přináležejícími průvodními jevy nebo, a to mi přijde pravděpodobnější vzhledem k… „intenzitě změny“ je profil hacknutý:)

   A nebo je to prostší a prostě je to taková osobnost no:D

 3. uni to poslední je správné ????

 4. Htcjirka
  Hmm a jak tvůj příspěvek ó nějakém updatu souvisí s tímto, proč to sem cpeš jsi fakt d…l

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).