Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Jako již tradičně, i dnes přinášíme přehled vybraných aplikací a her, které si můžete po omezenou dobu stáhnout zcela zdarma, ačkoliv jsou běžně placené. Podíváme se celkem na šest titulů rozdělených spravedlivě po třech mezi obě platformy.

iOS

AirDisk Pro

‎AirDisk Pro
Cena: zdarma+

AirDisk Pro je slušně vybavený souborový manažer, s jehož pomocí můžete pracovat nejen s lokálně uloženými soubory, ale i s daty v cloudu či lokální síti.

Aplikace podporuje přenos souborů mezi více iOS zařízeními, mezi iOS a MacOS či Windows a nechybí ani integrace se službami Google Disk, iCloud nebo Dropbox. Vývojáři mysleli i na zabezpečení a přístup do aplikace lze tak chránit kódem či otiskem prstu pomocí Touch ID.

Jistě potěší také vestavěné prohlížeče, přehrávače a editory, díky nimž můžete soubory ihned používat. Přímo v aplikaci funguje přehrávání naprosté většiny běžných audio i video souborů, prohlížení fotek, editace dokumentů, prohlížení PDF a nechybí dokonce ani práce se zip archivy.

Focus

Cítíte se někdy zavaleni úkoly? Pak by vám měla pomoci tato aplikace, která si za cíl klade lépe zorganizovat váš čas a pomoci vám plně se zaměřit postupně na každý úkol.

Součástí je samozřejmě zaškrtávací „to do“ seznam, ale nechybí ani praktická časová osa a widget na domovskou obrazovku. Klíčem k plnění cílů je ale podle tvůrců aplikace zejména režim „Focus session“, což je vlastně časovač, který vám rozdělí čas do kratších úseků práce a relaxace, což by vám mělo pomoci udržet pozornost po delší dobu.

Základní aplikace je aktuálně zdarma, ale v nabídce je i měsíční (či roční) předplatné, s nímž získáte synchronizaci mezi zařízeními a lepší statistiky.

DMD Panorama

‎DMD Panorama
Cena: 129,00 Kč+

Jak je již z názvu poznat, tato aplikace se zaměřuje na tvorbu panoramat. Oproti funkci vestavěného fotoaparátu ale nabídne více možností a údajně také produkuje kvalitnější snímky.

Nastavovat můžete například expozici, různé režimy blesku, tagy a podobně. K dispozici je i focení panoramatických selfie snímků.

Schopnosti aplikace ale nekončí vyfocením panoramatu, následně je totiž možné váš výtvor několika způsoby exportovat a sdílet s přáteli či komunitou této aplikace. Kromě běžného snímku lze vytvořit i 360° video s podporou Google Cardboard a nechybí ani integrovaný prohlížeč „3D“ panoramat.

Android

Hitman Sniper

Hitman Sniper
Cena: 31,99 Kč

Vývojářské studio stojící za touto hrou asi není třeba představovat, podílelo se i na notoricky známých hrách ze série Final Fantasy, Just Cause či právě Hitman.

Hitman Sniper vás postaví do role Agenta 47, za nějž následně budete plnit nejrůznější úkoly a mise. Těch je k dispozici celkem 150 a jsou rozděleny mezi 10 zadavatelů. Specialitou je pak režim Survivor, kdy budete soupeřit s nekonečnými hordami zombie, jak jen dlouho to půjde.

S každou splněnou misí se vám přiblíží otevření nějakého upgradu či nové zbraně, takže postupem času budete moci vybírat z 16 unikátních pušek.

Password Saver

Password Saver
Cena: 21,99 Kč

Password Saver je jednoduchý správce hesel, který vám pomůže udržet si pořádek ve vašich přihlašovacích údajích k nejrůznějším službám. Hesla můžete nejen ukládat, ale i generovat nová. Generátor nabízí několik možností nastavení, takže lze dynamicky vytvářet různě složitá a dlouhá hesla pro ty služby, které chcete mít zabezpečené nejvíce.

Veškerá data jsou uchovávána lokálně a v zašifrované podobě, takže se k nim nikdo nepovolaný nemá šanci dostat. Samozřejmostí je i uzamčení samotné aplikace.

SliderMania Pro

Slider Mania Wonders Pro (Puzzles)
Slider Mania Wonders Pro (Puzzles)

Každý asi zná klasický hlavolam, v němž je cílem seřadit za sebou očíslované čtverečky jejich posouváním v ohraničené mřížce. Tato hra je digitální variantou, která ovšem přidává několik funkcí, jež vám samozřejmě plastová hračka nenabídne.

Předně se nejedná už pouze o očíslované čtverečky, ale o „rozřezané“ obrázky. Číslování lze sice také zapnout, ale pokud chcete opravdovou výzvu, doporučujeme hrát bez čísel.

Nastavit lze také velikost mřížky, resp. počet dílků, na něž je obrázek rozkouskován. Jakkoliv se na první pohled může zdát úkol jednoduchý, brzy zjistíte, že skládat surikaty rozdělené na 81 dílků není nic lehkého.

K dispozici je varianta se zvířaty a s přírodními či architektonickými scenériemi, zlevněné jsou obě.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Tento mobil je ten nejhorsi mam tam treba 100% a chci si neco vyfotit,nekomu zavolat nebo si zahrat hru a pak se mi vypne a mam tam 7% a to neni vse.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).