Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Dnešní přehled aplikací a her přináší šest titulů, které si nyní můžete po omezený čas stáhnout zcela zdarma, ačkoliv za běžných okolností jsou placené.

O době zlevnění rozhoduje vývojář, takže není v našich silách ovlivnit dobu dostupnosti. Proto v případě zájmu o nějakou položku se stažením neváhejte, neboť již brzy zdarma být nemusí, ale ve vaší knihovně zůstane navždy i po odinstalaci.

iOS

Bubble Tower 2

‎Bubble Tower 2
Cena: zdarma+

Pokud máte rádi jednoduché, ale ne úplně snadné oddechové hry, pak by vám rozhodně neměla uniknout Bubble Tower 2.

Váš cíl je v každém levelu stejný a jeví se jako jednoduchý — musíte dostat modrou kostičku na zelenou plošinu. Kostka je ovšem umístěna na vrchu konstrukce z jakýchsi balónků, které musíte postupně propichovat a kostku tak navigovat směrem k zelené základně.

První úrovně jsou poměrně přímočaré, později ale začne obtížnost stoupat a budete muset řešit docela náročné logické rébusy. Ve hře je aktuálně dostupných 110 úrovní, které vás jistě dokáží zabavit na mnoho dní. Vývojář navíc postupně přidává nové levely, takže by se nemělo jednat o jednorázovou zábavu.

Simpler Pro

Simpler Pro
Cena: zdarma+

Simpler Pro je aplikace, kterou ocení lidé s velkým množstvím kontaktů, v nichž může být často obtížné se vyznat. Aplikace umí automaticky proskenovat kontakty a najít ty identické či podobné, u nichž následně provede sloučení. Pokud tedy například máte někoho uloženého dvakrát, jednou s emailem a jednou s telefonním číslem, aplikace dovede automaticky obě položky spojit.

K dispozici jsou i další funkce, jako je odstraňování „prázdných“ kontaktů bez údajů či možnost vytvářet vlastní skupiny. Těch lze vytvořit hned několik a lze je poté využít k hromadné komunikaci, takže můžete například najednou kontaktovat celou rodinu, všechny spolupracovníky a podobně.

Dalším nástrojem usnadňujícím orientaci ve velkém množství kontaktů je filtrování dle nejrůznějších parametrů. Můžete si tedy například nechat zobrazit kontakty s narozeninami v určité datum, takže se vám nestane, že někomu zapomenete popřát.

Kontakty je možné zálohovat i do cloudových služeb, jako je Dropbox nebo Google Disk a nechybí ani přesun mezi účty. Pokud ale chcete zálohování provádět automaticky, budete muset tuto funkci odemknout pomocí in–app platby.

Dogfight Elite

‎Dogfight Elite
Cena: zdarma+

Dogfight Elite je multiplayerová bojová hra plná nejrůznější techniky a zbraní z obou světových válek. Zajímavé je komplexní spojení všech typů boje, můžete létat letadlem, ovládat tank a možné je dokonce i vyskočit z letadla a bojovat následně jako „pouhý“ pěšák.

Abyste se necítili jako nováčci v boji plném zkušenějších nepřátel ztraceni, můžete využít možnosti tréninkových levelů, v nichž vás hra naučí správně bojovat a využívat všechny její prvky.

Grafika je poměrně povedená a zejména modely letadel a tanků jsou detailně propracované. Krajina už pak tak realistická není, ale to je zřejmě nutná daň za rozlehlá bojiště plná hráčů z celého světa.

Nenechte se odradit možností měsíčního předplatného, hra je plně hratelná zcela zdarma, členství vás pouze staví do přednostních pozic při čekání na připojení k serveru a odemyká některé bonusové zbraně.

 

Android

App Shortcuts

App Shortcuts je velmi užitečná aplikace umožňující vytvořit „falešnou“ notifikaci, v níž mohou následně být umístěny zástupci aplikací, kontaktů, nebo třeba webových stránek. V podstatě odkudkoliv ze systému pak budete mít rychlý přístup k nejpoužívanějším položkám a nebudete se tak muset vracet na domovskou obrazovku, respektive do seznamu nainstalovaných aplikací.

Notifikace dodržuje pravidla Material Designu a snadno tak zapadne do všech moderních verzí Androidu. Nechybí ani možnost přizpůsobit si pozadí a tvar ikonek, což může pomoci lépe aplikaci integrovat do grafických nadstaveb různých výrobců.

Protože jsou notifikace ve výchozím stavu zpravidla zobrazovány na zamykací obrazovce, byl by i seznam zástupců neustále zobrazen na zamčené obrazovce. To nemusí každému vyhovovat, a proto v nastavení najdete možnost tuto funkci vypnout.

Potěší i fakt, že aplikace nevyužívá téměř žádné systémové prostředky, nepotřebuje přístup k internetu, neobsahuje žádné reklamy, zapíná se automaticky po startu a nepotřebuje ani žádné speciální oprávnění — snad s výjimkou možnosti vytáčet telefonní čísla, což je potřeba pro zástupce přímého volání.

Snowboard Party: World Tour Pro

Snowboard Party World Tour Pro
Cena: 129,99 Kč

Tematicky k probíhající zimní olympiádě byla dočasně zdarma uvolněna také tato hra, která vám umožní stát se profesionálním snowboardistou a vyzkoušet si všechny možné disciplíny tohoto oblíbeného sportu.

Hra nabízí 21 unikátních lokací, více než 150 úkolů, 80 druhů oblečení (resp. skinů) a 50 unikátních snowboardů, což znamená, že vás hra jen tak neomrzí. Na nové „prkno“ či skin si musíte samozřejmě našetřit soutěžením v nejrůznějších závodech, což vás motivuje k lepším výkonům.

Kromě singleplayerových režimů, jako je Big Air, Freestyle a podobně, nechybí dokonce ani multiplayer, v němž můžete soupeřit s přáteli a porovnávat své výsledky.

Hra nabídne velmi detailní 3D grafiku, která dokáže využít schopností výkonných telefonů. Potěší také podpora většiny herních ovladačů, což přijde vhod zejména u tabletů.

SkanApp

SkanApp je nástroj, který vám pomůže proměnit váš telefon ve skener dokumentů a to včetně OCR schopnosti. Vývojáři tvrdí, že dokážete naskenovat až 250 stránek za 10 minut, což se jeví jako poněkud přehnané. Faktem však je, že díky možnosti nejprve nafotit velké množství stran a poté nechat aplikaci pracovat na pozadí, můžete docílit docela slušné rychlosti.

OCR rozpoznávání je prováděno přímo v telefonu a není k němu tedy potřeba přístup k internetu, což potěší zejména na cestách. Naskenované dokumenty lze exportovat do PDF souborů nebo JPG obrázků, přičemž aplikace dokáže i automaticky rozdělit větší soubory na několik menších, což vám dává možnost sdílet emailem i jinak příliš objemné dokumenty.

Aplikace je samozřejmě do značné míry závislá na kvalitě osvětlení a samozřejmě i kvalitě vašeho fotoaparátu, takže se určitě vyplatí pokusit se zajistit před „skenováním“ co nejlepší světelné podmínky.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku