Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Dnešní přehled aplikací a her přináší šest titulů pro platformy iOS a Android, které si můžete dočasně stáhnout a nainstalovat zcela zdarma, navzdory tomu, že jsou jinak placené.

Vývojáři je totiž na nějakou dobu nabízí v akci zdarma a pokud si je stáhnete, i po odinstalaci vám zůstanou v knihovně „zakoupené“ navždy. S tím ale souvisí také to, že nemůžeme zaručit dobu, po níž budou aplikace bezplatně dostupné. Proto v případě zájmu s jejich stažením neváhejte, i kdyby to mělo být jen „do zásoby“.

iOS

Warmlight

‎Warmlight - Manual Сamera
Cena: 129,00 Kč

Warmlight je kombinace alternativní fotoaplikace a editoru fotografií, s níž byste měli být schopni vykouzlit fotografie na lepší úrovni než ze systémového fotoaparátu.

Začněme funkcemi, které nabízí fotografická část aplikace. Jedná se zejména o možnost nastavovat manuálně nejrůznější parametry, jako je ostření, expozice a podobně, ale najdete zde i další užitečné prvky. Vybírat můžete například z několika přednastavených režimů pro vyvažování bílé barvy a vhod přijde také šikovný nástroj pro rovný horizont, který vám dá vědět, jestli nemáte telefon „z kopce“.

V editovací části pak můžete pracovat s jasem, teplotou barev, kontrastem, jasností stínů a dalšími parametry. Nechybí dokonce ani nástroj pro opravu perspektivy a někdy mohou přijít také vhod přednastavené filtry se zajímavými efekty. Efekty lze aplikovat na fotografie i „živě“ rovnou při focení, ale pro lepší kontrolu nad podobou výsledného snímku doporučujeme tak činit až právě při následné editaci.

Až budete spokojeni s výsledkem, snímek můžete hned sdílet na Instagram a Facebook. Pokud navíc přidáte hashtag #warmlight, máte určitou šanci, že váš snímek a profil zpropaguje oficiální stránka vývojářů a vy tak naberete spoustu sledujících.

Anchor Pointer

Anchoir Pointer je v podstatě takový vylepšený kompas, který si ale zejména díky svému jednoduchému uživatelskému rozhraní a spolehlivé funkčnosti našel spoustu fanoušků.

Jednoduše nastavíte nějakou lokaci a aplikace vám poté ukazuje, jakým směrem se bod nachází a jaká vzdálenost k němu zbývá. Bod lze vybrat z mapy, nebo ho uložit přímo na místě, což přijde vhod například pokud si chcete uložit polohu zaparkovaného auta.

Aplikace ke svému provozu nepotřebuje internet, vystačí si plně s GPS. Aktuální polohu i uložené body ale lze samozřejmě i sdílet s přáteli a nechybí dokonce ani synchronizace s dalšími iOS zařízeními skrze iCloud.

Anchor Pointer je aplikace vhodná například pro procházky historickým jádrem měst, kdy chcete pouze vědět, kde je nějaký bod, kam chcete dojít, ale nevadí vám si procházet uličky a objevovat zajímavá zákoutí. Ocení ji jistě také houbaři a milovníci přírody, kteří se chtějí jen tak volně toulat lesem a nepotřebují přesné instrukce, kam mají zahnout a kde se otočit.

Pokud byste ale v průběhu procházky zjistili, že by se přeci jen hodilo polohu ukázat na mapě a popřípadě zapnout navigaci, není problém. Vývojáři totiž nezapomněli zabudovat ani podporu Google map a samozřejmě lze použít i mapové podklady od Applu.

Don’t Run With a Plasma Sword

Již z názvu této hry lze odvodit, že příběh, který předkládá není úplně vážný. V povedené komiksové grafice vypráví o Corneliovi, který dlouhý čas pracoval v místním obchůdku s komiksy, kde se nudil a neustále snil o tom, že by se jednou mohl stejně jako hrdinové z prodávaných časopisů stát superhrdinou zachraňujícím svět. A jakousi „šťastnou“ náhodou zrovna Zemi zachvátí invaze nepřátelských mimozemšťanů, která mu tuto příležitost dává.

V roli Cornelia tak budete běhat po různých mapách v pěti hlavních prostředích (město, továrna, mateřská loď, cizí planeta a měsíc Tandoori) a svým laserovým mečem porcovat zástupy invazivních mimozemšťanů. Čas od času narazíte na silného bosse, u nějž přijde vhod možnost vylepšovat si svou postavu a její bojové schopnosti, což vám dá větší šanci na výhru. S postupem hrou se samozřejmě i dále rozvíjí příběh, který je plný různých vtipů a dodává hře na oddechovém charakteru.

Jak již bylo řečeno v úvodu, hra je stylizována do komiksové podoby, s čímž souvisí i to, že jednou za čas dojde k zobrazení části příběhu ve formě komiksu či nějakého zajímavě zpracovaného obrázku.

Nechybí ani achievementy a tabulka skóre, takže můžete soupeřit s přáteli či hráči z celého světa.

 

Android

Stickman Legends: Shadow Wars

Stickman Legends je RPG hra s úchvatnou pestrobarevnou grafikou a možností hrát nejen offline s ostatními hráči, ale i offline v singleplayer režimu. Můžete tak trénovat a zdokonalovat své schopnosti proti počítači a poté jít změřit své síly s protihráči.

V roli ninji budete vždy vystaveni útokům jiného hráče či počítačem řízeného monstra, které budete muset porážet kombinováním nejrůznějších skillů a zbraní. Některá monstra jsou skutečně velmi obtížná, takže je dost možné, že se vám je nepodaří hned napoprvé porazit. Neztrácejte však naději — jistě vymyslíte ideální kombinaci, která na daného nepřítele zapůsobí nejlépe.

Podobně jako v jiných online RPG i zde můžete porážet hráče nejen v soubojích postav, ale také v celkovém postavení v tabulkách, což vás bude nutit se hře věnovat a aktivně se snažit zlepšovat.

Spartan Six Pack Abs Workouts

Z názvu aplikace by se mohlo zdát, že se jedná pouze o jednoúčelovou záležitost slibující pomoci vám s co nejrychlejším vytvořením „six packu“, ale opak je pravdou. Ačkoliv to je jakýsi ústřední motiv, aplikaci lze velmi dobře využívat i k pravidelnému cvičení pro udržování kondice nebo hubnutí, k čemuž slouží databáze více než 100 cviků, které navíc postupně přibývají.

Můžete si samozřejmě nakonfigurovat i vaši sportovní úroveň, čemuž jsou následně přizpůsobovány generované tréninky. Všechny vaše aktivity jsou zaznamenávány, takže si můžete procházet statistiky, sledovat, jak se zlepšujete, kde potřebujete přidat a podobně.

Cviky jsou roztříděny dle obtížnosti a toho, na jaké svaly se zaměřují. Ke všem cvičením je k dispozici také video zobrazující správný postup, takže se nemusíte obávat, že byste se v důsledku špatného posilování zranili.

Zajímavým doplňkem je také jakýsi zabudovaný jídelníček, v němž si můžete sestavit nutriční plán přispívající ke zlepšení výsledků vašeho cvičení.

Mirage: Illusions

Mirage: Illusions
Cena: 49,00 Kč

Máte rádi logické hádanky? A co ty trochu nelogické? Tato hra totiž popírá jakékoliv principy fyziky a hraje si s vaším vnímáním, což vás může v závislosti na vaší nátuře pomalu přivést k šílenství, nebo příjemně zabavit.

Úkol je zdánlivě jednoduchý, dostat krychli na cílové políčko. Ovšem abyste toho docílili, budete muset různě otáčet s celou mapou, rotovat ji kolem os a podobně modifikovat její parametry. K tomu je navíc třeba přičíst grafiku až podezřele připomínající optické klamy, která vám rozhodně neusnadňuje plánovat si své tahy.

Pokud budete hrát v relaxačním režimu, jde čistě o to překonat všech 35 „map“ a o správném řešení můžete přemýšlet, jak jen dlouho chcete. Opravdovou výzvou je pak ale režim, v němž musíte danou hádanku vyřešit pod určitý časový limit, což může mít poněkud stresující efekt.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).