Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Již tradiční úterní přehled aplikací a her přináší šest titulů, které si dočasně můžete stáhnout zcela zdarma, ačkoliv jsou jinak placené. Na své si přijdou majitelé iOS i Andoidu, přičemž jedna aplikace je dokonce dostupná pro obě platformy.

Samozřejmě je nutné upozornit na fakt, že aplikace mohou být kdykoliv opět zpoplatněny, na což my bohužel nemáme žádný vliv. Pokud vás tedy něco zaujme, stahujete rychle!

iOS

Inspire Pro

‎Inspire Pro
Cena: 499,00 Kč

Začínáme hned poměrně těžkým kalibrem, kterým je aplikace Inspire Pro určená pro iPady. Jedná se o prostředí pro vytváření digitálních obrazů na profesionální úrovni, čemuž také odpovídá komplexnost celé aplikace, v níž se dají vytvářet opravdu úchvatná díla.

Aplikace používá vlastní engine Sorcery založený na Open GL, který údajně maximálně těží ze schopností GPU iPadu. Podporovány jsou všemožné efekty a textury, přičemž vše je vykreslováno v maximální možné kvalitě.

K dispozici budete mít širokou nabídku 80 štětců rozdělených do osmi tematických kategorií. Pokud by vám z nějakého důvodu nestačila tato obrovská nabídka, můžete si přikoupit až dalších 70 štětců přímo v aplikaci. Všechny štětce mohou fungovat v suchém a mokrém režimu, v režimu mazání a nastavit lze také 20 individuálních parametrů tahů.

Aplikace taktéž plně podporuje Apple Pencil, díky níž můžete jednoduše pracovat se silou přítlaku a vytvářet preciznější tahy. Samozřejmostí jsou také různé klávesové zkratky, které dále usnadní používání.

Pokud vlastníte iPad Pro, pracovat můžete až s 64Mpx plátnem, což už je opravdu velmi profesionální kvalita. U všech přístrojů je pak k dispozici funkce pro export videa, respektive časosběru malování. Všechny tahy jsou totiž zaznamenávány a aplikace z nich pak umí automaticky vytvořit Full HD video.

Week Calendar Widget Pro

‎Week Calendar Widget Pro
Cena: 49,00 Kč

Week Calendar Widget není zrovna designově nejhezčí aplikace, ale svůj úkol plní velmi dobře. Umí totiž sloučit data z vícero kalendářů do jednoho přehledného widgetu, který může zobrazovat až sedm dní podrobně rozepsaných do jednotlivých hodin a úkolů.

Aplikace je vhodná zejména pro neustále se opakující události, popřípadě pro lidi s opravdu nabitým denním programem. K událostem se dají přidávat i informace typu lokality, hostů a podobně, které se následně zobrazují přímo ve widgetu bez nutnosti dalšího rozklikávání.

Typickým uživatelem této aplikace tak budou zejména studenti, kteří si takto snadno mohou vytvořit rozvrh s informacemi o místnostech, vyučujících, úkolech a samozřejmě také s podporou lichých a sudých týdnů.

Potěší i možnost nastavovat jednotlivým událostem libovolné barvy, což pomůže s přehledností zejména v případě, že se některé události překrývají, s čímž si dovede widget také poradit.

Runtastic Heart Rate PRO

Runtastic Heart Rate PRO
Cena: 49,00 Kč
Runtastic Heart Rate PRO tep
Runtastic Heart Rate PRO tep
Autor: Runtastic
Cena: 49,99 Kč

Runtastic Heart Rate PRO je jedna z mnoha aplikací nabízených známou fitness společností Runtastic. Jak již název napovídá, jejím účelem je měření srdečního tepu. Ten může být zaznamenáván samozřejmě kdykoliv, ale aplikaci lze nakonfigurovat tak, aby vám automaticky připomínala změřit si tep v klidové situaci, po cvičení, v průběhu cvičení, před spaním a podobně. Tím pádem můžete po určitém čase získat zajímavé statistické informace o vývoji tepu v delším časovém horizontu.

K měření samotnému je používán známý trik s kamerou a LED, prstem tedy zakryjete fotoaparát přístroje, aplikace ho prosvítí přilehlou LED a snímá změny v obrazu. V popisku aplikace se lze dočíst, že vše údajně funguje i v případě absence LED v dobře osvětleném prostranství, ale tam bychom měli už vážné obavy o přesnost měření.

Měření touto metodou je v případě dodržení správného postupu (prst nesmí být moc silně tisknut, nesmí být prochladlý apod.) relativně přesné, jedná se v podstatě o stejný princip, jakým měří tep nejrůznější sportovní hodinky a náramky. Samozřejmě se ale nejedná o zdravotnickou pomůcku a výsledky nelze brát za zcela neomylné.

Naměřené hodnoty lze nahrávat na web Runtastic, kde lze data případně přidat k dalším záznamům z jiných aplikací a sportovního vybavení. Informace o vašem tepu lze z prostředí této aplikace sdílet i na sociální sítě, avšak těžko si představit, proč by to někdo měl chtít dělat.

Aplikace je zlevněná pro iOS i pro Android, proto ji zařazujeme doprostřed.

 

Android

Lost Journey

Lost Journey (Dreamsky)
Cena: 19,99 Kč

Lost Journey by se dala asi nejlépe specifikovat jako logická plošinovka, avšak s jistým filosofickým přesahem. Hra zaujme také po vizuální stránce, která využívá opravdu povedené grafické formy.

Hrát budete za Jennifer, která na zemi hledá střípky svých vzpomínek. V tom jí samozřejmě brání lecjaké překážky, které musí řešit. Na první pohled se zdá, že většinu překážek lze překonat přelezením či přeskočením, časem ale přijdete na to, že bude potřeba využívat i některé netradiční herní mechanismy. Máte totiž možnost převrátit mapu vzhůru nohama, „ohnout“ čas a manipulovat prostorem.

Vývojáři za hru obdrželi celou řadu ocenění, v Číně byla dokonce vyhlášena nejlepší nezávislou hrou roku. Pokud se rozhodnete Lost Journey zahrát, určitě tedy nebudete zklamáni!

Purple Player Pro

Purple Player Pro je poměrně jednoduchý hudební přehrávač v přehledném designu do značné míry respektujícím instrukce pro Material Design.

Aplikace podporuje přehrávání pouze lokálně uložených souborů, které můžete procházet na základě různých kategorií, jako je interpret, album, playlist a podobně. Oproti většině podobných aplikací ale můžete přímo z prostředí přehrávače tagy editovat a opravovat, což vám může pomoci si správně roztřídit hudební kolekci.

Samozřejmostí jsou také funkce, jako je náhodné přehrávání, tvorba playlistů, časovač spánku a widget na zamykací obrazovku. Vhod jistě přijde také vyhledávání napříč celou kolekcí nebo stahování slov písně.

Mystery of Fortune 2

Mystery of Fortune 2
Cena: 28,99 Kč

Druhý díl Mystery of Fortune patří do nepříliš rozsáhlé kategorie mobilních strategických RPG. Základní princip je vcelku jasný, budete bojovat s vašimi hrdiny proti nepřátelským monstrům. Samozřejmě nechybí ani levelování, respektive vylepšování schopností postav za odměny získané v bojích.

Zajímavý je ovšem způsob, jak probíhá samotná bitva. Ve většině podobných her přímo ovládáte své hrdiny, či nějakým způsobem do průběhu souboje zasahujete. Tato hra k tomu přistupuje trochu jinak a vy tak před každým kolem budete muset „naprogramovat“ vaše jednotky, které následně budou bojovat samostatně a vy budete jen přihlížet.

Můžete tak například vytvořit příkaz „pokud ztratíš více než 50% životů, ošetři se“, či „jestliže se přiblíží nepřítel, použij skill XY“.

Bojovat se bude v celkem 85 dungeonech pomocí 25 druhů jednotek, přičemž vaše protivníky bude tvořit 35 unikátních monster.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).