Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

I v dnešním přehledu aplikací a her najdete několik zajímavých titulů pro iOS a Android, které jsou za běžných okolností placené. Jejich vývojáři se je však rozhodli nabídnout dočasně zdarma a vy si je tak můžete v případě zájmu nainstalovat zcela legálně bez placení.

Jako vždy přidáváme varování, že není v našich silách ovlivnit dobu dostupnosti aplikací, a tak pokud vás nějaká zaujme, se stažením rozhodně zbytečně nevyčkávejte. Každá stažená položka zůstane ve vaší knihovně dostupná pro budoucí využití už navždy i po odinstalaci.

iOS

DayCost Pro

Aplikace DayCost Pro slouží ke sledování příjmů a výdajů, což vám může pomoci získat kontrolu nad financemi. Aplikace dokáže ze zadaných dat také týdně, měsíčně, nebo třeba ročně generovat různé přehledy a grafy, takže uvidíte, za jaké položky utrácíte nejvíce, což vám také může pomoci snížit výdaje.

Autoři aplikace tvrdí, že na zadání jednoho účtu budete potřebovat pouhé tři vteřiny, což je sice možná trochu nadhodnocené, ale díky přehlednému uživatelskému rozhraní to opravdu nebude trvat o moc déle. Potěší také možnost přidat si fotografii zdrojového účtu či faktury, takže můžete případně v budoucnosti ověřit správnost údajů, které by se vám z nějakého důvodu nezdály správné.

Aplikace nabízí propojení s centrem notifikací, takže lze nové položky zadávat i ze zamčené obrazovky. Vhod jistě přijde i možnost uzamknout aplikaci PIN kódem, takže k vašim citlivým údajům nezíská přístup nikdo nepovolaný.

Aplikace podporuje také zálohování dat pomocí iCloudu nebo Dropboxu a nechybí ani manuální export do CSV nebo emailu.

Pokud často cestujete, oceníte také možnost zadávat výdaje ve více než 160 měnách, mezi nimiž následně aplikace dokáže provádět převody dle aktuálních kurzů.

MovieSpirit

Videoeditor MovieSpirit poslouží zejména k tvorbě různých videí z dovolených a krátkých videoklipů s přáteli, ale podoba projektu je samozřejmě čistě na vaší představivosti.

Aplikace kromě běžných nástrojů, jako je střih, podporuje také různé funkce ozvláštňující výsledný film. Jedná se například o širokou paletu všemožných efektů, možnost přidávat text v různých designech, nastavení pro vkládání ikonek apod. Nechybí ani nástroj pro „video ve videu“, který lze využít například pro zkombinování více úhlů záběru jedné události.

Samozřejmostí je i možnost přidávat vlastní hudbu, nahrávat voiceover, nebo vkládat fotografie. Do videa lze také přímo z prostředí aplikace kreslit a nechybí dokonce ani poněkud zvláštní funkce pro vkládání GIFů.

Video může být tvořeno buď ze souborů uložených lokálně, nebo načtených přes Wi–Fi z vašeho počítače. Exportovaný výsledek lze poté přímo nahrávat na nejrůznější video služby, jako je YouTube, Vine, Facebook a podobně.

Dungeon999F

‎Dungeon999F
Cena: 25,00 Kč+

Dungeon999F je hra založená na klasickém dobývání dungeonů, ale k hernímu konceptu přistupuje trochu jinak, než je to běžné u ostatních podobných her.

Hra se totiž skládá v podstatě pouze z jednoho dungeonu, který má ale 999 podlaží. Všechna jsou okupována podivnými slizovitými bytostmi, proti nimž musíte bojovat pomocí trojice hlavních hrdinů. Každý z nich má nějaké unikátní schopnosti, v nichž je můžete trénovat a zlepšovat tak jejich výkonnost. Nechybí samozřejmě ani různá kouzla a speciální předměty, které si postupem času osvojíte.

Cílem hry je se dostat do 999. patra a odhalit původ rebelie zmiňovaných bytostí. Hra tak zabaví na opravdu dlouhou dobu, ale zároveň se nejedná o „nekonečný příběh“ a vy tak máte neustále konkrétní cíl, kterého budete chtít dosáhnout.

 

Android

Call Notes Pro

Call Notes Pro
Cena: 139,90 Kč

Pokud často komunikujete s velkým množstvím lidí, které příliš dobře neznáte, jistě se vám už stalo, že jste měli „slabou chvilku“ a nemohli jste si vzpomenout, kdo je vlastně ten volající zač. To se týká zejména různých manažerů, poradců, řemeslníků, novinářů a dalších lidí, kteří neustále musí vyřizovat hovory od nejrůznějších osob.

Tato aplikace zmiňovaný problém velmi elegantně řeší tak, že vám při příchozím hovoru zobrazí překryvnou tabulku se základními údaji, které si můžete dle potřeby doplňovat. Když vám tak například zavolá kontakt uložený jako Jan Novák, hned uvidíte, že jde o klienta, který si u vás objednal konzultaci na příští pátek a chce poradit s refinancováním úvěru.

Aplikace funguje na všech verzích Androidu a pokud vlastníte hodinky s Android Wear, zmiňované informace se vám zobrazí dokonce i na nich.

Praktická je také synchronizace poznámek do Evernote a OneNote.

Beast Towers

Beast Towers TD
Cena: zdarma

Beast Towers je zástupce oblíbených tower defense her. Oproti konkurenci zaujme zejména povedenou 3D fantasy grafikou plnou různých vizuálně velmi zajímavých efektů a prvků. Netradičním prvkem je ale například také soubojový systém s bossem, který se po porážce přidá k vám a bojuje tak na vaší straně, což může zajímavě promíchat síly na bojišti.

K dispozici je celkem 40 různých věží, které se vám budou postupem času odemykat a vy je budete moci vylepšovat na nejvyšší úrovně. To bude potřeba k tomu, abyste mohli porazit všech 60 druhů nepřátel, kteří se na vás budou vrhat ve stále obtížnějších vlnách.

Hra je poměrně náročná a tak se nenechte odradit první prohrou, jistě přijdete na to, jakou strategii pro dosažení vítězství zvolit. S obranou vám může pomoci slow motion režim, který vše zpomalí a vy tak budete moci delší dobu přemýšlet o vhodné pozici pro umístění nové věže.

Alien Shooter

Alien Shooter
Cena: 129,99 Kč

Alien Shooter je poměrně dobře známá střílečka určená původně pro počítače a herní konzole, na něž vyšla již v roce 2003. Výkon mobilních zařízení se ale rok od roku zvyšuje, takže si nyní můžete zahrát plnou verzi této hry i na všem smartphonu.

Hra se skládá z devíti levelů se zvyšující se obtížností, které všechny budete procházet při pohledu z vrchní perspektivy, což vám dává lepší přehled o situaci. Abyste totiž splnili každou z devíti úrovní, musíte zabít všechny mimozemšťany v ní se nacházející. A k dosažení tohoto cíle je zase potřeba dostat se do všech lokací, které nebývají vždy rovnou přístupné.

Budete tak muset spouštět elektrické generátory, vypínat silová pole a ničit zdi. V pozdějších levelech navíc narazíte i na teleporty generující neustále nové nepřátele, pro jejichž zničení budete muset najít speciální výbušniny.

Hra předkládá i příběh o vás, jakožto vyšetřovateli nepovedeného experimentu v podzemních laboratořích, který vedl k zamoření oblasti mimozemšťany. Pravdou však je, že příběh není pro hru nijak podstatný, jedná se prostě o zábavnou vyvražďovačku v sympatickém retro kabátku.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku