Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

I dnešní přehled aplikací a her nabídne několik titulů, které jsou běžně dostupné za určitý finanční obnos, nicméně jejich vývojáři se rozhodli je dočasně zpřístupnit zcela zdarma.

Ve výběru najdete aplikace pro iOS i Android, takže by si na své měla přijít naprostá většina majitelů smartphonů či tabletů.

Stejně jako jindy i dnes připomínáme, že bezplatná dostupnost titulů závisí skutečně jen na vývojářích, kteří se je mohou rozhodnout zase brzy zpoplatnit. Pokud vás tedy nějaká položka zaujme, se stažením rozhodně zbytečně neváhejte!

iOS

Stickman Tennis

‎Stickman Tennis
Cena: 25,00 Kč+

Jak lze z názvu odvodit, tato hra z vás udělá schematického panáčka se zálibou v tenisu. V rychlém tempu budete muset soupeřit s více než stovkou protivníků, z nichž každý má trochu jiný herní styl.

Hra nabízí dva hlavní herní režimy — turnaj a rychlou hru. Princip rychlé hry je jasný — odehrajete jeden zápas a jeho vítěz je i vítězem celkovým. O něco složitější už bude turnajová kariéra skládající se ze 64 jednotlivých soutěží, v nichž se setkáte se zmiňovanou stovkou oponentů a deseti druhy kurtu.

Vybírat navíc můžete ze tří úrovní celkové obtížnosti, což může udělat zejména z koncových zápasů turnaje už opravdovou výzvu. Proto přijde vhod, že si vše můžete nejprve natrénovat v klidu na tréninkovém kurtu proti strojovému vrhači míčků.

Za herní úspěchy a milníky dostáváte různé achievementy a skóre, takže můžete své výkony porovnávat s celým světem nebo s přáteli.

7 minute workouts

Pokud hledáte způsob, jak se v dnešní uspěchané době udržet ve formě, mohla by vám pomoci tato aplikace. Jak již název napovídá, jednat se bude o sedmiminutový kruhový trénink, kterým vás aplikace přehledně provede.

K dispozici je celkem 14 různých cvičení pro začátečníky i pokročilé, přičemž o jejich správném provedení nebudete mít díky integrovaným animacím a videím nejmenších pochyb. Navzdory tomu, že virtuální instruktorka je žena, veškeré cviky by měly být vhodné pro obě pohlaví.

Na vývoji této aplikace spolupracovali profesionální fitness instruktoři a efektivitu cviků ověřila i média jako The New York Times či The Huffington Post.

Pokud si poradíte s mluvenou angličtinou, můžete využít také hlasových instrukcí, díky nimž nemusíte při cvičení sledovat displej telefonu. Někoho také jistě potěší sociální rozměr aplikace, v níž lze také sdílet fotografie ze cvičení a interagovat s ostatními uživateli.

Na rozdíl od ostatních titulů byla podle všeho tato aplikace nyní uvolněna zdarma navždy a odstraněny byly také veškeré in–app platby.

A Dark Room

‎A Dark Room
Cena: 49,00 Kč
A Dark Room ®
A Dark Room ®
Autor: Amir Rajan
Cena: 54,99 Kč

Textová hra A Dark Room v roce 2014 způsobila pozdvižení, protože navzdory již v podstatě zapomenutému žánru vystoupala na přední příčky seznamu nejprodávanějších her pro iOS a nějakou dobu se udržela dokonce na té nejvyšší.

Za jejím úspěchem stojí pravděpodobně velmi netradiční herní koncept. Po zapnutí hry uvidíte pouze nápis „oheň je vyhaslý. pokoj je studený.“. Jakmile však kliknete na nápis „zapálit oheň“, obrazovka se promění v bílou a hra se rozběhne.

Hra nabízí několik lokací a v pozdějších fázích i poměrně komplexní příběh, ale samotné herní prostředí zůstává stále stejné — několik řádků textu na obrazovce. Příběh se zejména v druhé polovině hry začne vyvíjet poněkud nečekaným směrem a pokud se do něj dokážete ponořit, může být skutečně zneklidňující.

A Dark Room byla hra původně vyvinutá pro desktopové webové prohlížeče a počítalo se s tím, že bude v záložce otevřena celý den a vy ve volných okamžicích budete reagovat na aktuální textové podněty. Ukázalo se však, že tento koncept funguje ještě lépe ve formě mobilní hry, jelikož většina lidí má potřebu svůj smartphone neustále kontrolovat několikrát za hodinu.

Hra je aktuálně zdarma dostupná pro Android i iOS, takže se nenechte zmást jejím zařazením do jablečné sekce.

 

Android

PowerAudio Pro Music Player

PowerAudio Pro Music Player
Cena: 3,49 Kč

PowerAudio Pro je klasický zástupce aplikací, které prostě dělají, co mají. Jedná se o hudební přehrávač, který si poradí s naprostou většinou běžných i méně běžných formátů a umožní vám používat veškeré funkce, jež byste od aplikace tohoto typu očekávali.

Nechybí tak ekvalizér s přednastavenými profily i manuálním ovládáním, procházení hudby dle tagů i složek, vytváření playlistů a oblíbených skladeb, nebo třeba automatické řazení písní dle různých parametrů.

V nabídce najdete také pokročilejší nástroje, jako detekce připojení či odpojení sluchátek, možnost písně mazat, sdílet, či nastavovat jako vyzvánění.

Praktické někdy může být zobrazení technických informací o daném souboru i možnost nastavit si časovač na usínání.

Defense Zone 3 Ultra HD

Defense Zone 3 Ultra HD
Cena: 74,99 Kč

Defense Zone 3 je třetím pokračováním oblíbené hry ze série strategických tower defense her. Stejně jako v ostatních hrách tohoto žánru budete muset chránit určité mapy před nájezdy nepřátelských jednotek, k čemuž vám bude sloužit celá řada obranných věží a dalších zbraní.

Na rozdíl od většiny podobných her ale tento titul nabízí skutečně povedenou a téměř fotorealistickou grafiku v rozlišení až 4K, kterou si užijete zejména na zařízeních s větším displejem.

Kromě osmi druhů obranných věží budete mít k dispozici ještě stejný počet „speciálních schopností“, mezi nimiž je například možnost povolat leteckou podporu, či na protivníka svrhnout nukleární bombu.

Vybírat můžete ze čtyř úrovní obtížnosti, takže by neměl být problém najít si optimální nastavení, které bude stále výzvou, ale nebude ve vás vyvolávat záchvaty vzteku.

Quaddro 2 – Intelligent Puzzle

Quaddro 2 - Intelligent game
Cena: 79,99 Kč

Quaddro 2 je skutečně velmi netradiční logická puzzle hra. Vaším úkolem bude z barevných puntíků skládat čtverce 2×2 nebo 3×3, což na první pohled nevypadá jako nijak zajímavý ani náročný úkol.

Komplexnost hry si uvědomíte až ve chvíli, kdy zjistíte, že se puntíky nacházejí v různých sekcích, které musíte nejprve propojit. Jednotlivé oblasti můžete posouvat horizontálně i vertikálně, rotovat je o 90° nebo 180° a nechybí dokonce ani nástroj pro zrcadlení.

A pokud vám stále nepřijde hra jako dostatečná výzva, počkejte až se v nějakém levelu objeví ještě časovač. Ten totiž po uplynutí určitého času promíchá rozložení levelu a budete muset začít od začátku.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku