Domů » Bleskovky » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Ani dnes nebude chybět tradiční přehled placených aplikací a her, které je dočasně možné stáhnout legálně zcela zdarma.

Jako vždy musíme upozornit, že doba, po niž jsou aplikace dostupné, je závislá čistě na vůli vývojáře a aplikace tak mohou poměrně brzy být zase placené. Jestliže vás tedy nějaká položka zaujme, se stažením rozhodně neváhejte!

iOS

ConnectStats

‎ConnectStats -
Cena: zdarma

ConnectStats je aplikace pro všechny sportovce používající platformy Garmin Connect a/nebo Strava. Aplikace stahuje data o vašich aktivitách z těchto služeb a nabízí vám je v různých přehledných statistikách a grafech, které možná na první pohled nejsou graficky tak líbivé, jako ty dostupné v originálních aplikacích, ale o to více nabídnou dat.

Tato aplikace totiž data nejen přebírá, ale i na jejich základě dokáže provádět vlastní výpočty a generovat tedy různé doplňující statistiky a informace.

V aktivitách lze samozřejmě vyhledávat, což je praktické zejména při dohledávání historických sportovních výkonů. Ze zaznamenaných dat může ConnectStats také pravidelně vytvářet týdenní či měsíční přehledy, v nichž budou obsaženy všechny relevantní informace.

Pro někoho může být užitečná také podpora více profilů, s nimiž dokáže aplikace pracovat i najednou. Vhod může přijít též propojení s aplikací Zdraví, z níž dokáže ConnectStats čerpat například informace o spánku.

Camera RX

‎Camera RX
Cena: 79,00 Kč

Camera RX je fotoaplikace pro mobilní fotografy, kteří si nevystačí se základní systémovou variantou. Nabízí všechny funkce standardní kamery, včetně vysokého rozlišení, živých fotografií a podobně, ale vybavena je i celou řadou pokročilejších funkcí a nástrojů.

Zmínit můžeme například možnost fotit do formátu RAW, ručně nastavovat zaostření, expozici, vyvážení bílé, a dokonce i rychlost závěrky. Nechybí také softwarová stabilizace obrazu, nebo možnost vypnout zvuk závěrky.

Aplikace nabízí i několik nástrojů pro editaci již pořízených fotografií, jako je celá řada filtrů a efektů využívajících Adobe Creative Cloud. Potěší také možnost manuálně editovat EXIF data snímku, díky čemuž můžete ručně změnit (či přidat) polohu k pořízenému snímku, vložit copyright a tak podobně.

Camera RX podporuje i natáčení videa, přičemž v tomto režimu je možné nastavovat snímkovou frekvenci.

Aplikace je opravdu velmi bohatě vybavená a tak nejlépe uděláte, když její funkce prozkoumáte sami. Na závěr snad jen drobné varování — tlačítko spouště budete hledat marně. Aplikace fotí po tapnutí na kterékoliv místo displeje.

AllPass Pro

‎AllPass Pro
Cena: 49,00 Kč

Po nějaké době opět přišla řada na správce hesel, tentokrát ve formě jednoduché, ale efektivní aplikace AllPass Pro. Ta nabízí po vzhledové stránce poměrně velmi povedené prostředí, v němž snadno díky barevnému odlišení a ikonkám poznáte, která položka patří k jaké službě. Počet přihlašovacích údajů (a jiných dat) není nijak omezen, takže můžete do aplikace uložit opravdu cokoliv žádajícího si ochranu.

Přístup do aplikace zajišťuje primárně bezpečné Touch ID a všechna uložená data jsou šifrována pomocí AES 256, což je standard používaný i americkou vládou. Riziko neoprávněného přístupu k uloženým datům je dále sníženo tím, že aplikace nevyužívá žádný vlastní cloud. Údaje jsou primárně uloženy přímo na vašem zařízení, ale v šifrované podobě je lze i automaticky synchronizovat skrz iCloud.

Do aplikace lze ukládat kromě hesel také čísla platebních karet, osobní poznámky a různé identifikační údaje. Veškerá data lze samostatně i hromadně exportovat emailem, což může být praktické, ale je samozřejmě nutné dbát zvýšené opatrnosti.

 

Android

CELL 13

CELL 13 je logická hra plná hádanek a bludišť, u nichž se možná leckdy na nějakou dobu zaseknete. Díky elegantní grafice a příjemné ambientní hudbě ale nebudete mít pocit, že byste kvůli náročnosti levelu nejradši prohodili telefon oknem — spíše budete mít neodbytné nutkání aktuální hlavolam co nejrychleji přechytračit.

Jak již název napovídá, hra se odehrává ve třinácti hlavních mapách, jejichž součástí je více než 65 samostatných logických hádanek, jejichž obtížnost se logicky stupňuje. Velkou roli ve hře hraje fyzika, neboť svého přátelského robota Chestera budete muset provádět přes nejrůznější překážky poměrně realisticky reagující na vaše interakce.

Setkáte se s bednami, výtahy, skleněnými prvky, laserovými mosty a portály. Ne vždy bude konkrétní prvek dostatečný pro vyřešení dané situace, a proto budete muset hledat způsob, jak je kombinovat. Například portál nemusí vždy být užitečný, někdy bude naopak potřeba ho zablokovat, aby bylo možné ho překonat bez přemístění se.

CELL 13 je příjemná oddechová hra, při níž procvičíte své mozkové závity. Potěší, že získáváte zcela kompletní produkt, v němž nenajdete žádné reklamy či mikrotransakce. Po stažení navíc vše funguje naprosto offline, takže nebudete přicházet o drahocenná data.

Material Unit Converter

Material Unit Converter je všeobecný převodník jednotek, který si poradí s obrovským množstvím jednotek a veličin. Převádět umí samozřejmě jednotky délky, času, teploty a hmotnosti, ale nechybí ani ty z kategorie „vaření“ nebo „digitální“.

Ve vaření najdete například u nás nepříliš používané a poněkud nejasné jednotky hrníčků, čajových lžiček a tak podobně, což vám pomůže snadno převádět zejména americké recepty do jednotek „pochopitelných“ u nás.

V digitální sekci pak najdete převody zejména mezi běžně používanými MB, GB atd, ale nechybí například ani packety.

Personal Vault PRO

Personal Vault PRO je aplikace ve spoustě ohledů podobná o něco výše popisované iOS variantě AllPass Pro. Také se jedná o lokální úložiště soukromých dat a zejména hesel, která jsou šifrována pomocí AES a přístup k nim získáte buď po zadání PINu nebo otisku prstu.

Oproti iOS variantě ale Personal Vault klade ještě větší důraz na oddělení citlivých dat od internetu, takže vůbec není využíváno internetové připojení — aplikace ani nevyžaduje toto oprávnění.

Veškerá data jsou tak v šifrované podobě ukládána přímo na vašem telefonu či tabletu a jejich zálohu je možné provádět pomocí generovaných CSV souborů. Ty už samozřejmě není problém nahrát na jakoukoliv cloudovou službu, které důvěřujete, ale nad celým procesem máte plnou kontrolu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).