Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Úterní přehled aplikací a her přináší tento týden celkem sedm titulů, které si můžete dočasně stáhnout zcela zdarma, i když za normálních podmínek volně ke stažení nejsou.

Je třeba zdůraznit, že akce na jednotlivé aplikace mohou poměrně brzy skončit, proto s jejich případným stažením zbytečně neváhejte. Aplikace či hra totiž i po instalaci zůstane navždy ve vaší knihovně „zakoupených“ položek, takže se vyplatí nainstalování i „do zásoby“.

iOS

HappyTruck

‎HappyTruck
Cena: zdarma

HappyTruck je hra, která dokáže zabavit dospělé i děti. Herní princip totiž není nijak složitý — musíte bezpečně dovézt zboží na korbě nákladního vozu do cíle. V cestě vám ale budou ve 27 levelech stát nejrůznější překážky, jako jsou různé prohlubně, prudké kopce, skoky, převisy, tunely a podobně.

Jak již asi tušíte, zboží není na korbě nijak upevněno a díky propracované fyzice rozhodně nemůže být řeč o jeho stabilitě. Kromě ovládání samotného kamionu tak musíte neustále myslet na to, aby byla korba co nejvíce v rovině. V každém kole totiž máte určen minimální počet kusů, které je třeba dovézt do cíle. Za každý kus zboží navíc obdržíte plusové body, které se vám budou hodit pro odemykání lepších náklaďáků a jejich vylepšení.

Vozidel je ve hře celkem 28 a převážet budete 12 typů nákladu. Ovládání jízdy je řešeno klasicky dotyky na okrajích obrazovky, ale balancování ve vzduchu zajišťuje akcelerometr.

Pokud vlastníte kompatibilní gamepad, můžete pro lepší herní zážitek použít i ten, vývojáři do hry zabudovali podporu.

CrVid

CrVid je poměrně jednoduchý, ale schopný editor videa, který cílí zejména na uživatele vytvářející krátké klipy na sociální sítě. Video zvládne samozřejmě stříhat, ale nechybí ani funkce pro ořez, retušování či změnu směru přehrávání. Potěší také možnost video či jeho část zpomalit, což umožňuje vytvořit například působivé záběry sportovních výkonů.

Aplikaci zvládne i základní úpravy audio stopy, lze měnit její hlasitost, mixovat ji s externí hudbou či efekty a samozřejmostí je i nástroj pro kompletní odstranění či nahrazení původního audia.

Výsledek lze uložit jako editovatelný projekt, nebo exportovat v podobě finálního videa v plném rozlišení. Spousta uživatelů jistě ocení i integrovanou tvorbu GIFů, které mohou následně ozvláštnit vaše konverzace s přáteli.

Wobbly Stack AR

‎Wobbly Stack AR
Cena: zdarma+

Wobbly Stack AR je zajímavá hra využívající rozšířené reality, do níž promítne věž složenou z množství samostatných bloků. Vaším úkolem je stejně jako u fyzické varianty hry vysunovat bloky z nižších pater a přesouvat je navrch, přičemž cílem je vytvořit co nejvyšší věž.

Hra obsahuje velmi propracovanou fyziku využívající celého 3D prostoru a na realističnosti dodává i dynamická vibrační odezva, s níž jednotlivé kvádry „cítíte“. Tento prvek hry je dostupný pouze u iPhonů 7 a novějších, ostatní zařízení místo toho mají zvukové efekty.

Věž lze umístit téměr na jakýkoliv povrch a lze měnit její velikost, můžete tak vytahovat malé bloky z věže stojící na stole, nebo obrovské kvádry ze stavby zabírající půlku pláže.

Engine hry vše vykresluje v 60 snímcích za vteřinu, takže nehrozí žádné sekání vedoucí ke zhroucení věže. Podporován je i multiplayer, v němž si hráči telefon předávají.

Dailycharge

‎Dailycharge
Cena: 49,00 Kč

Dailycharge zařazujeme jen jako takový bonus na konec, nenabízí žádné speciální funkce, ale je docela zajímavá. Do aplikace jednoduše zadáte cenu nějakého produktu — telefonu, domu, auta, zkrátka čehokoliv, co vás napadne. Pak už stačí jen doplnit datum pořízení a aplikace v reálném čase přepočítává, kolik vás každá položka aktuálně stojí na den.

Nejedná se o žádný převratný koncept, všechny výpočty lze samozřejmě provést i manuálně. Kouzlo spočívá jednoduše v tom, že můžete s přibývajícím věkem produktu sledovat, jak částka za den vlastnictví kontinuálně klesá.

 

Android

Traffic Director

Traffic Director
Cena: 26,99 Kč

Hra Traffic Director vás přenese do křesla hlavního řídícího provozu v jednom z 20 velkých měst, stanete se takovým městským bohem dopravy. Na povel budete mít veškeré světelné křižovatky ve městě a nechybí samozřejmě ani různé kruhové objezdy a podobné záludnosti.

Cílem je samozřejmě umožnit nerušený a bezpečný průjezd všech (resp. co největšího počtu) vozidel daným městem. Za každé auto získáte bodové ohodnocení, které po dosažení dostatečné výše odemkne další a zpravidla náročnější město.

Vaše nejvyšší skóre hra automaticky zaznamenává do tabulek Google Play Her, takže můžete porovnávat vaše dopravně–manažerské schopnosti s kamarády i celým světem.

League of Stickman 2017

V této hře ovládnete nějakého stickmana–superhrdinu, pomocí jehož zbraní a speciálních schopností budete bojovat proti nepřátelským kreaturám a v případě multiplayeru i ostatním hráčům. Na výběr máte celou řadu hrdinů, kteří se vám postupně otvírají a získáváte tak nové možnosti boje.

K dispozici jsou kromě „standardních“ zbraní také efekty, jako zmrazení, levitace a podobně. V režimu více hráčů můžete s lidmi z celého světa vytvořit tým, který následně poměří síly s protihráči. Do hry je tím zabudován i strategický prvek, je třeba uvažovat o tom, jaká kombinace hrdinů a jejich schopností bude fungovat nejlépe.

Kromě skvělé hratelnosti hra potěší i velmi zdařilou grafikou, která zručně kombinuje tmavé obrysy postav se sytým barevným pozadím, což vytváří jedinečnou atmosféru.

I Love My Circle

I Love My Circle
Cena: 30,99 Kč

Název hry I Love My Circle tak nějak napovídá, co je hlavní zápletkou. Jste červená kulička a máte rádi svůj kruh. Jenže zákeřné obdélníky vaší náklonnosti nepřejí a rychlými průlety skrz váš kruh ohrožují vaše spojení. Nezbývá vám tedy nic jiného, než rychle manévrovat a vyhýbat se jim, či alespoň minimalizovat dopad kontaktu s nimi.

Pokud se odpoutáme od dosti netradičního „příběhu“, hru lze popsat jako nekonečnou arkádu se zajímavým soundtrackem, v níž je jediným úkolem „přežít“ co nejdéle. Za dosažené úspěchy se postupně otevře pět speciálních režimů, které modifikují obtížnost i styl hry.

Hra je velmi minimalistická a ovládání je koncipováno na jeden prst, takže se jedná o skvělou oddechovku do autobusu, na poštu a podobná místa, kde se nemůžete zcela oddávat něčemu složitějšímu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

 1. Theodor Vrána

  Zajímalo by mne, proč pod položkou android nacházím většinu aplikací iOS. Napište rovnou iOS a já to rovnou ani ne otevřu. Udělejte položku aplikace zdarma pro iOS a druhou pro android. Takhle je to nezajímavé.

  • Tomáš Krompolc

   Dobrý den, pokud položkou myslíte tagy, tak jednoduše kvůli tomu, že článek obsahuje aplikace pro iOS i Android. Tj. jsou tam tagy obou platforem. V textu je to pak myslím docela přehledně odděleno, takže by to nemělo působit matoucím dojmem.

  • Dobrý večer,
   myslím, že Theo nemyslí žádné tagy, ale prostý fakt, že v článku o aplikacích zdarma je obvykle více než polovina /navíc je to ta první/ věnovaná platformě OS, kterou nepoužívá a navrhuje tak, abyste v případě pokračování této tvorby oddělili články pro iOS a Android. Osobně s tím mám úplně stejný problém. Díky, J.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).