Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Sobotní vydání přehledu aplikací a her, které si můžete dočasně stáhnout zcela zdarma, přináší jako obvykle šest titulů rozdělených po třech mezi platformy iOS a Android.

Všechny vybrané hry a aplikace jejich vývojáři poskytují zdarma pouze po nějakou dobu. Pokud tedy usoudíte, že by se vám nějaká položka líbila, s jejím stažením zbytečně neváhejte.

iOS

Videocraft

Videocraft je bohatě vybavený editor videa, v němž můžete kromě klasických videí vytvářet také různé slideshow, stop–motion animace a časosběry.
K dispozici máte samozřejmě nástroj pro střih či ořez videa, ale nechybí ani funkce pro úpravu hlasitosti, přechodové efekty, plynulé přiblížení určité části záběru a podobně. Video také můžete pustit pozpátku, zpomalit či zrychlit jeho běh a podporováno je i vrstvení — do videa tak můžete vložit další překryvný záběr či grafiku.

Video ale můžete ozvláštnit i dalšími nástroji — nechybí totiž možnost rozmazat určité části videa, přidat speciální zvukové efekty (v nabídce jich je více než 120), nebo nahrát voice over, tedy zvukový komentář. Dodatečně zaznamenané audio může nahradit původní zvukovou stopu, ale lze je i smíchat a původní audio například jen ztlumit.

Své výtvory můžete ukládat jako editovatelné projekty, k nimž se dá kdykoliv vrátit, ale samozřejmě lze exportovat i finální video. To může být vytvořeno buď v HD 720p nebo plném Full HD. Výsledek pak lze přímo z aplikace nahrát na Facebook, Instagram nebo YouTube, takže se můžete svým „filmem“ hned pochlubit přátelům a rodině.

GeoBee Challenge

‎GeoBee Challenge
Cena: zdarma

GeoBee Challenge je vědomostní hra od National Geographic. Určena je zejména pro školní děti, ale otázky rozhodně nejsou vyloženě primitivní, posloužit tak může například i jako zábava do vlaku či pro soutěžení v geografických znalostech s přáteli. Celé prostředí je v angličtině, což ale rozhodně není na škodu — učíte se nejen zeměpisné údaje, ale i jejich „světové“ názvy.

Otázky pochází z obrovského katalogu americké Národní zeměpisné společnosti a aktuálně jich je v aplikaci celkem 1 300. Kromě otázek aplikace také testuje praktický přehled o pozicích zeměpisných míst na mapě, přičemž umístit se po vás bude chtít více než 1 000 lokalit. Hra tak neomrzí ani po docela dlouhé době, neboť nabízí skutečně dost obsahu.

Speciálním herním režimem jsou pak bonusové fotografické levely, kde vám bude ukázána fotka více či méně známého místa a vaším úkolem bude ji lokalizovat na interaktivní mapě.

Aplikace počítá body za rychlost a správnost odpovědí, ale zabaví i jako klasická oddechovka, v níž si vy či vaši potomci můžete dát s odpovědí patřičně načas.

GoBee Challenge byla finalistou v soutěži o nejlepší hru roku a Apple ji zařadil do svého přehledu edukativních aplikací.

Lists To do

‎Lists To do
Cena: zdarma+

Jak z názvu aplikace vyplývá, jedná se o nástroj pro vytváření nejrůznějších úkolníčků, nákupních seznamů a poznámek. V rámci aplikace můžete vytvořit libovolné množství seznamů, takže můžete například založit jeden pro dlouhodobé cíle, jeden pro zítřejší nákup a další zase pro nápady na dárky. Aplikace obsahuje více než 140 hezky zpracovaných ikonek, takže lze každému seznamu pro rychlé rozpoznání přiřadit i korespondující obrázek.

U seznamů lze zapínat různé „inteligentní“ funkce, jako například automatické odstranění již splněných položek. Aktivovat je možné i jakési odznaky ukazující u každého seznamu počet zbývajících úkolů, procentuální průběh plnění a podobně.

Potěší i možnost jednotlivé úkoly přesouvat mezi seznamy a samozřejmě nechybí ani možnost duplikovat seznamy, či je celé označit jako (ne)splněné. Zapomnětliví uživatelé zase jistě ocení pravidelné připomínání, kterému lze nastavit i opakování (denní, týdenní, měsíční, čtvrtletní a roční).

Příjemnou funkcí je také synchronizace skrz iCloud, díky čemuž můžete aplikaci používat na více jablečných zařízeních a všude budete mít identická data. Seznamy lze jednoduše sdílet i s ostatními uživateli, kterým je aplikace odešle v podobě obrázku.

 

Android

DIESEL Pro

DIESEL Pro je poměrně jednoduchá aplikace, která vám dává zajímavým způsobem rychlý přístup k vašim nejpoužívanějším aplikacím z téměř kteréhokoliv místa systému. Pomocí „falešné“ notifikace totiž dostane zástupce aplikací do notifikační oblasti, takže je můžete po stažení lišty spouštět i mimo domovskou obrazovku.

Můžete si nastavit všemožné parametry „notifikace“, včetně barvy pozadí, počtu kolonek i řádků, velikosti ikon a podobně. Nechybí dokonce ani možnost použít nějaký balíček ikon, takže není problém vzhled sladit se zbytkem telefonu tak, aby nebylo poznat, že se jedná o něco „navíc“.

Do notifikace můžete umístit konkrétní aplikace, ale dokáže se i dynamicky měnit a v závislosti na zvoleném režimu ukazovat naposledy spuštěné aplikace, nebo nejčastěji používané položky. Aplikace lze přidávat na blacklist, díky čemuž se nebudou objevovat ve zmiňovaných přehledech. To je užitečné například pro Nastavení a podobné systémové funkce, k nimž máte přístup i jinak a jejich zařazení do seznamu by tak bylo zbytečné.

Aplikace ke svému běhu nepotřebuje připojení k internetu, samozřejmě neobsahuje žádné reklamy, umí se automaticky spouštět po startu telefonu a nabídne i zajímavé statistiky o používání.

Preposition Master Pro

I uživatelé Androidu se v dnešním článku dočkají výukové aplikace, kterou je právě tento titul. Pomůže vám naučit se správně používat anglické předložky, jejichž špatná volba patří mezi jedny z nejčastějších chyb. Nejedná se ale pouze o nudnou výuku, můžete i soutěžit s jinými uživateli nebo porážet sami sebe dosahováním lepších časů.

Předložky doplňujete často do zažitých idiomů a přísloví, takže si kromě zlepšení gramatiky zdokonalíte i slovní zásobu.

Aplikace obsahuje tři úrovně obtížnosti, přičemž každou z nich tvoří tisícovka vět. Vyhodnocení obdržíte po doplnění každé z nich, takže se budete postupně zlepšovat a nemusíte čekat na konečné výsledky.

Zmiňovaný multiplayer lze hrát nejen s přáteli, ale i s cizinci z celého světa, musíte pouze doufat, že vaším soupeřem nebude učitel angličtiny.

FeeSoeeD

FeeSoeeD | Mysterious world
Cena: 49,99 Kč

Hra FeeSoeeD na první pohled zaujme velmi netradiční grafikou využívající poměrně hrubě pixelizované objekty a omezenou škálu barev, což jí dodává jedinečnou atmosféru.

Hrát budete za neohroženého průzkumníka, který se pouští do temných podzemních prostor, kde musí v sérii levelů plnit různé úkoly. V podstatě se jedná o klasickou skákačku, ale zážitek ze hry ozvláštňuje Portal Gun, jakási puška vytvářející portály. Ty vám pomohou překonat zvláště záludné překážky, díky čemuž s trochou šikovnosti nepřijdete ani o jedno z vašich tří srdíček na ukazateli zdraví.

Ačkoliv by to do hry na první pohled asi nikdo neřekl, nabízí i kooperativní multiplayer. Režim více hráčů není navíc omezen pouze na dvojici — na jedné mapě může hrát hned několik průzkumníků. A pokud vás omrzí spolupráce, zahrát si můžete i v aréně, kde soutěžíte proti spoluhráčům.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Poslední z aplikací není zdarma!

  2. První pro iOS taky není zdarma. A nutno podotknout, často se u těchto „zdarma“ aplikací jedná jen o týdenní trial.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).